“Наявність бренду сприяє створенню “обличчя” міста”, – кажуть на Тернопіллі (Відео)

img_1326При створенні бренду малих міст Тернопільщини використовуватимуть європейський досвід, запевняють обласні чиновники.

За сприяння управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму облдержадміністрації днями відбувся семінар-практикум на тему: «Роль брендування у просуванні малих міст області на туристичному ринку: європейський досвід».

Про це повідомив днями сайт ОДА.

Читайте також. Дискусія: новостворений бренд Тернополя багатьом не подобається (Відео)

Участь у заході взяли заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра, заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Руслан Кулик, доцент кафедри маркетингу Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій Олена Дейнека, доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Тернопільського національного економічного університету Василь Брич, представники міських рад Бережан, Зборова, Збаража, Золотопотіцької селищної ради, ЗМІ.

– Брендування є дуже важливим інструментом у розвитку економіки як певного міста, так і регіону в цілому, – наголосив Леонід Бицюра. – Бренд дозволяє виокремитися із загального масиву, привернути до себе увагу. Зараз немає сформованого бренду не тільки малих міст, а й Тернопільської області зокрема, тому потрібно переймати досвід брендування інших міст. Ведуться переговори щодо підписання угоди про співпраці з Любліном (Польща). Запозичення іноземного досвіду, а також ефективна робота науковців та органів влади дозволить збільшити туристичні потоки та привернути інвестиції в регіон.

Читайте також. Тернопілля: деякі пам’ятки соромно показувати журналістам, не те що туристам (Відео)

Про формування та просування туристичного бренду у соціально-економічному розвитку насалених пунктів Тернопільщини йшлося у доповіді Олени Дейнеки. Науковець зазначила, що брендування є надзвичайно актуальним на сьогоднішній час. За допомогою брендів малим містам вдалося збільшити бюджетні надходження, зайнятість населення, інвестиції.

Сучасний турист планує свою подорож за допомогою Інтернету, тому наявність бренду у певного міста сприяє його популяризації. Цікавим для вивчення є досвід американців, які, не маючи багатовікової історії та великих архітектурно-історичних надбань, створюють великі туристичні центри.

В Україні успішно працюють бренди таких міст, як Київ, Львів, Чернівці, Харків. За європейським досвідом, популярними у туристів зараз є міста особистостей, наприклад: Шекспіра, Моцарта, Ван Гога, Андерсона. Також увагу привертають «смачні» міста: сирне, кавове, помідорне та інші. Є міста ігрові, книжкові, ботанічні. Цікаві бренди: Париж – «місто закоханих», Сент-Луїс – «місто-брама», Мишкіно – «місто, де є музей миші» і т. ін.

Читайте також. На в’їздах в область і в районах розмістять 50 постерів “Тернопільщина туристична” (Відео, Фото)

– Основною проблемою у процесі брендування є відсутність ініціативи самих міст (влада-громада-бізнес), а також проблеми на державному рівні та нестача фінансування, – вважає Олена Дейнека. –   Для ефективного процесу створення бренду малих міст на Тернопільщині потрібно ставити правильні цілі, а також залучати різні категорії самих містян: рестораторів, готельєрів, таксистів, студентів, активну молодь, людей старшого віку, науковців.

Руслан Кулик розповів про досвід у брендуванні країн Вишеградської четвірки. У Словаччині основа бренду в назві міста, угорці взяли за основу для створення бренду різні фестивальні події та свята, у Чехії велику роль у брендуванні відіграє візуалізація, у Польщі акцентують увагу на молоді.

Читайте також. Туристам, які мандрують Тернопіллям на авто, допоможе інтерактивна мапа (Відео)

– Проблемами брендування малих міст області, – каже Руслан Кулик, – є відсутність єдиної стратегії розвитку міста. Потрібно використовувати краще людський потенціал, проводити навчання з брендування, запрошуючи до співпраці іноземних науковців, молодь.

Василь Брич зауважив, що наявність бренду служить до створення так званого «обличчя» міста, до його впізнаваності. Не потрібно забувати, що туризм є бюджетоутворюючою галуззю, ефективний бренд сприятиме зростанню туристичних потоків і збільшенню інвестицій. Успішним у цьому плані є досвід Кам’янця-Подільського.

Читайте також. “Європейці повинні їздити ремонтувати зуби на Тернопілля”, – науковець Олена Дейнека (Фото, Відео)

– Тільки активність органів влади, громадськості і представників бізнесу дасть результати, – вважає заступник директора департаменту – начальник управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА Назар Яворський. – Тому потрібно налагоджувати якісні партнерські стосунки між малими туристичними містами, адже це сприятиме ефективній роботі брендів як окремих міст, так і  територій в цілому.

Нагадаємо, нещодавно представили бренд Тернополя, створений київськими фахівцями. Його вигляд спричинив масовану критику та спротив у значної кількості тернополян. Тож краще, аби ініціатива все-таки йшла від громади. Так, незгодні будуть завжди, але принаймні можна врахувати думку більшості, поки це не пізно.

Довідково. За статистикою, в Україні налічується 364 міста, з них лише 6% демонструють розвиток економіки, 25% – мають розвинену інфраструктуру, а 33% – у депресивному стані, основною причиною якого є нестача фінансування. Брендування малих міст – процес створення системи цінностей, основою якого є традиційна частина (архітектура, історія, природа, національний колорит та традиції, ремесла) та нетрадиційна (кухня, мова і т. ін.).

Софія Левицька