В Києві судитимуть ще одного найманця бойовиків, який приїхав із Бразилії

Rafael-Lusvargi_4-620x400

Прокуратура та СБУ закінчили досудове розслідування у справі бразильського найманця Рафаела Лусваргі, який воював проти України на Донбасі.

Обвинувальний акт скеровано до Печерського районного суду Києва для розгляду, передає Depo.Донбас.

“Можу повідомити, що прокуратурою міста Києва спільно з Головним управлінням СБ України в Києві та Київській області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою громадянина Федеративної Республіки Бразилія Рафаеля Маркуса Лусваргі у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України”, – розповів процесуальний керівник у кримінальному провадженні, прокурор Ігор Вовк.

Читайте також: У Білорусі продовжують виявляти тих, хто підтримував бойовиків на Донбасі

Зазначається, що ця стаття має на увазі “часть у терористичній групі чи терористичній організації” (санкція – від 8 до 15 років ув’язнення), та “участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань” ( від 3 до 8 років).

Прокурор і державний обвинувач у суді заявив, що він задоволений проведеним досудовим розслідування та об’ємом зібраної доказової бази.

За його словами, 11 січня за дорученням прокуратури міста Києва слідчий повідомив підозрюваному Лусваргі та його адвокату про завершення досудового розслідування. А 12 січня підозрюваний за участю належного перекладача та його адвоката ознайомилися з усіма матеріалами досудового розслідування.

Читайте також: Громадянин Вірменії, що воював на стороні «ЛНР», піде під суд

“У понеділок, 16 січня мною як прокурором у даному кримінальному провадженні скеровано обвинувальний акт до Печерського районного суду міста Києва для розгляду по суті”, – розповів Вовк.

Він пояснив, що за правилами підсудності, визначеними нормами кримінального процесуального права, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі ж, якщо вчинено декілька злочинів, кримінальне провадження здійснює той суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке кримінальне правопорушення.

“Однак у нашому випадку обидва кримінальні правопорушення вчинено на території, яка на даний час є тимчасово окупованою та в межах якої проводиться антитерористична операція. Тобто моменти закінчення злочинів встановити на даний час неможливо”, – повідомив Вовк.

У зв’язку з цим застосовується правило підсудності, за яким кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування, тобто – в Печерському районі Києва.

Прокурор також повідомив, що 17 січня, у зв’язку із закінченням досудового розслідування підозрюваного Лусваргі переведено до Лук’янівського СІЗО.

Читайте також: У Молдові піймали проросійського бойовика

За його словами, справу буде слухати колегія у складі трьох суддів.Він також роз`яснив чому.

“Кримінальні провадження злочинів, за вчинення яких Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність понад 10 років, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів відповідно до чинного законодавства. Хочу нагадати, що Рафаел Лусваргі обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого (ч. 1 ст. 258-3 ККУ – відповідальність до 15 років позбавлення волі) і тяжкого злочину (ч. 2 ст. 260 ККУ – відповідальність до 8 років), – пояснив Вовк.

Ві також зазначив, що впродовж 3-4 засідань суд може ухвалити вирок, якщо бразилець не змінить свого ставлення до вчинених злочинів.

Крім того, Вовк зазначив, що прокуратура наполягатиме на мірі покарання, найбільш наближеній до максимальної.

Прокурор також зауважив, що іноземцю буде важко відбувати покарання в українській тюрмі.

“В Україні існують непоодинокі випадки засудження бійців АТО, які вчиняли злочини на території проведення антитерористичної операції. Тому, я думаю, що в одній колонії з колишніми бійцями АТО бразильському найманцю бойовиків буде дуже складно”, – підкреслив прокурор.