Інавгурація Президента України: Зеленському пропонують несподівану процедуру

Володимир Зеленський в ролі президента у серіалі
Володимир Зеленський в ролі президента у серіалі

Присягнути на вірність народу України новому Президенту України Володимиру Зеленському пропонують двічі: під час інавгурації у ВР та на НСК “Олімпійський”.

Таку несподівану процедуру інавгурації у два етапи передбачає проект постанови, поданий на розгляд ВР нардепом Сергієм Капліним. Цей проект постанови №10270-3 від 7 травня розміщений на сайті українського парламенту.

Як сказано в пояснювальній записці проекту постанови, інавгурацію Володимира Зеленського Каплін пропонує провести у два етапи у двох різних місцях і в два різні дні.

Так, 19 травня Володимиру Зеленському пропонується присягнути у Верховній раді України під час урочистого засідання парламенту, відповідно до регламенту ВР..

3 червня Каплін пропонує провести ще одну процедуру інавгурації на стадіоні “Олімпійський” за участі глядачів, серед яких будуть і офіційні делегації іноземних держав.

Читайте також: Стартував відлік часу до інавгурації: у «Голосі України» опублікували офіційні результати виборів Президента України

Як пише Громадське, загалом у ВР зараєстровано уже 5 проектів постанов щодо дати інавгурації майбутнього президента України.

Позафракційні депутати Віктор Балога та Сергій Міщенко зареєстрували постанови 10270-1 та 10270, в яких пропонують провести інавгурацію 19 травня.

Позафракційний депутат Віталій Купрій у проекті постанови 10270-2 пропонує провести інавгурацію 20 травня, щоб не проводити церемонію у День пам’яті жертв політичних репресій 19 травня.

Депутат від БПП Сергій Каплін у проекті постанові 10270-3 пропонує провести інавгурації у два етапи 19 травня і 3 червня.

Депутат від «БПП» Олександр Сугоняко зареєстрував проект поставнови ВР 10270-4, яким пропонує провести інавгурацію 1 червня.

Читайте також: «Ви повинні», — Зеленський поставив ультиматум Верховній раді України і закликав Порошенка «здати ключ» (Відео)

Офіційно ж призначити цю дату, розглянувши проекти постанов, ВР має після 14 травня, коли збереться на пленарні засідання.

Сам переможець виборів Президента України Володимир Зеленський наполягає на 19-му травня як даті своєї інавгурації.

За законом, інавгурація новообраного президента має відбутися не пізніше 3 червня, тобто не пізніше, як через 30 днів з дня офіційної публікації у “Голосі народу” 3 травня втановлених ЦВК результатів виборів Президента України.

Читайте також: Порошенко відповів на заяву Зеленського: Україна — не номер у готелі