Навесні на Тернопільщині проведуть українсько-аджарський форум

ministrСпівпрацю Тернопілля та Автономної республіки Аджарія (Грузія) необхідно якомога швидше переводити у практичну площину.

На цьому наголосив голова обласної ради Василь Хомінець під час зустрічі з заступником  міністра сільського господарства Автономної республіки Аджарія Ростом Шервашидзе та виконувачем обов’язків голови Тернопільської ОДА Іваном Крисаком.

Читайте також. Гостей з Аджарії зацікавив агропромисловий комплекс Тернопілля

Ділова розмова про перспективи розвитку економічних, культурних, соціальних спільних і вигідних для обох сторін проектів стала підсумком перебування грузинської делегації у нашому краї, повідомляє сайт обласної ради сьогодні, 5 січня.

Нагадаємо, нещодавно відбувся робочий візит делегації обласної ради до Автономної республіки Аджарія (Грузія)  на запрошення Верховної ради Аджарії. Тоді тернополяни мали нагоду ознайомитися із результатами реформ у сільськогосподарській і туристичній галузях відвіданої ними країни, із діяльністю органів юстиції та побачити реальні позитивні зрушення у відносинах між Грузинською державою та місцевим бізнесом.

Читайте також. «Жоден курорт не відмовить у реабілітації українським воякам», — гості з Аджарії у Тернополі

Натомість заступник міністра сільського господарства Автономної республіки Аджарія Рост Шервашидзе та грузинські підприємці знайомились із сільськогосподарським виробництвом і переробною галуззю нашої області. На думку Василя Хомінця, саме ці галузі є найбільш перспективними для вкладення інвестицій та розвитку підприємницької співпраці.

– Тернопілля може постачати до Грузії як зерно, так і борошно. У краї вирощують унікальні саджанці фруктових дерев. У нас є м’ясопереробні підприємства, що працюють за європейськими стандартами,  –  підкреслив голова обласної ради.

Рост Шервашидзе, у свою чергу, висловив солідарність грузинського народу з українським у час відкритої агресії Росії проти України. Також він підтвердив обговорюваний раніше під час зустрічі із делегацією Верховної ради Автономної республіки Аджарія проект щодо відпочинку та реабілітації вояків із зони АТО, їхніх дітей на курортах Аджарії.

Читайте також. Тернопілля: завдання на 2015 рік — розвиток малого бізнесу та внутрішнього споживання

Нагадаємо, наприкінці серпня голова обласної ради Василь Хомінець звернувся із проханням до голови Верховної ради Автономної республіки Аджарія Автанділа Берідзе із проханням прийняти  українських воїнів і дітей вояків для реабілітації на курортах республіки.

– Сьогодні Україна відстоює власне право на самовизначення та рух до європейської спільноти, – зазначив тоді Василь Хомінець. – Наша держава переживає складні часи агресії, а це стосується сотень сімей захисників Вітчизни та їхніх дітей. Звертаємося до Вас із проханням у допомозі реабілітації наших військовослужбовців, добровольців, а також їхніх дітей. Така підтримка Україні надзвичайно потрібна.

Читайте також. Бюджет-2015 на Тернопіллі: щось передають на фінансування місцевим бюджетам, субвенцій на дороги не буде

Автанділ Берідзе тоді повідомив, що санаторії та будинки відпочинку Аджарії готові надати таку гуманітарну допомогу. 

– Вже у травні прийняти українських вояків і дітей, які потребують реабілітації, можуть грузинські курорти, – повідомив сьогодні Рост Шервашидзе.

Очільники області та представник уряду Аджарії домовилися навесні провести на Тернопільщині українсько-аджарський форум за участі керівників та представників агробізнесу тощо.

Довідково. 24 серпня 2014 р. підписали договір про співробітництво між Тернопільською обласною радою та Автономною республікою Аджарія (Грузія).

Софія Левицька