Навчання: три дні у Тернополі рятувальники “бавилися” у саперів (Фото)

untitled7У Тернополі піротехніки ДСНС відпрацювали прийоми поводження з вибухонебезпечними предметами.

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області сьогодні, 26 березня.

Читайте також. Тернопілля: у селі Зеблози люди жили поруч зі складом снарядів

Від 24 до 26 березня з метою визначення ступеня готовності до виконання завдань за призначенням з фахівцями групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області провели триденні навчальні збори.

Такі заходи відбуваються щорічно, навесні, саме тоді, коли спостерігається своєрідний пік виявлення різноманітних вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн. Протягом трьох днів піротехніки удосконалюють навики поводження з вибуховими речовинами та засобами підриву, відпрацьовують спільні дії в ході вилучення й знешкодження вибухонебезпечних предметів. Вони наполегливо тренуються, відточують свої професійні вміння, адже помилка, допущена під час практичного знешкодження вибухонебезпечних предметів може вартувати найдорожчого – людського життя.

Читайте також. На Тернопіллі виявили гранати і снаряди часів Другої світової

Збори розділені на практичну та теоретичну частини: два дні - на поглиблення теоретичних знань щодо заходів безпеки при проведенні підривних робіт і день роботи на полігоні, для закріплення вивченого на практиці.

Піротехніки відпрацювали вогневий та електричний способи підриву, розвідку місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів, маркування небезпечних ділянок, організацію суцільного розмінування, знищення боєприпасів на місці виявлення та надання першої медичної допомоги при отриманні травм під час проведення підривних робіт. Призабути прийоми поводження з вибухонебезпечними предметами їм навряд чи вдасться, адже щорічно на Тернопільщині реєструють сотні випадків виявлення застарілих боєприпасів.

Довідково. Лише за минулий рік бійці піротехнічної групи області знешкодили 1196 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн.

Софія Левицька