Науковці заявили, що користування навігаторами може сильно нашкодити мозку і стати причиною загрозливих хвороб

фото: АвтоВзгляд
фото: АвтоВзгляд

Користування GPS може шкодити мозку людей та навіть додавати ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Про це пише The Telegraph.

Людство сотні тисячоліть розвивало здатність орієнтуватися у навколишньому середовищі, а зараз втрачає її через розвиток технологій, вважає колишній британський дипломат Девід Беррі, який багато писав про природну навігацію, інформує Громадське.

Беррі зазначив, що користування приладами GPS заважає розвитку стійкості людського мозку, яка буде потрібна в житті, зокрема для боротьби з хворобою Альцгеймера.

«Частина мозку, яка відповідає за вашу здатність до навігації, потрібно тренувати, інакше вона зменшується», — зазначив він.

Беррі, який написав книгу про неймовірні навігаційні здібності тварин, вважає, що люди теж мають такі здібності — зокрема здатні відучувати магнітне поле планети.

Багато тварин здатні використовувати магнітне поле Землі у навігації. Донедавна вважалось, що люди здатні до цього, але у березні 2019 року оприлюднили дослідження, в якому йдеться, що довжина мозкових хвиль людини суттєво змінюється разом з рухом магнітного поля, що може свідчити про здатність мозку підсвідомо визначати напрямок руху.