Науковці з’ясували, що дає захист від штаму Covid-19 “Омікрон”

Кількість випадків інфікування коронавірусом через поширення штаму “Омікрон” буде зростати, бо він є заразнішим за штам “Дельта”. Перебіг хвороби у вакцинованих не потребує інтенсивної терапії, а найбільш стійкий захист мають ті, хто отримав три дози вакцини від Covid-19.

Про це з посиланням на дані, оприлюднені телеканалу TRT Haber членом наукового комітету Туреччини професором Альпером Шенером, повідомляє “Укрінформ“.

"Інактивовані та мРНК-вакцини, що використовуються у Туреччині, забезпечують стійкий імунітет. Дані досліджень вказують, що достатній захист від штаму "Омікрон" дають три дози вакцини", – заявив науковець.

Читайте також: Фахівці назвали 5 симптомів, які виявляють у хворих на коронавірус штаму “Омікрон”

Професор Шенер вважає, що наступні три місяці будуть вирішальними у протистоянні новому штаму "Омікрон" Він вважає за доцільне скорочення терміну введення третьої дози вакцини.

"Громадянам не варто нервувати з приводу штаму "Омікрон". Ми вважаємо, що заразність цього варіанту вища, але рівень вірулентності, за попередньою інформацією, може бути нижчим. Закликаємо до дотримання вже введених епідзаходів та вимог", – сказав Шенер.

За його прогнозом, кількість заражень Covid-19 буде зростати, але кількість смертельних випадків та випадків інфікування, що потребуватимуть інтенсивної терапії, не матиме значного зростання, зокрема серед вакцинованих пацієнтів. При цьому, відзначив науковець, досі точно невідомо, як варіант "Омікрон" діє на невакцинованих людей. Перші статистичні дані щодо поширення та дії штаму "Омікрон" у Туреччині очікують отримати за 2 тижні.