Наука сама прийшла на Театральний майдан Тернополя (Фото, Відео)

P9070011-n«Scientific Fun – наукові пікніки в Україні» урочисто відкрили сьогодні, 7 вересня, на Театральному майдані Тернополя.

У рамках заходу представлені більше 30 лабораторій, де кожен охочий може взяти участь у дослідах з хімії, біології, фізики.

Читайте також. Унікальна пам’ятка Тернопільщини відзначила 430 років з дня відкриття (Відео)

У програмі – запалення міні-вулкану, приборкання блискавки, зображення оптичної ілюзії. Ви ще встигнете це побачити, бо захід триватиме до 18 год.

Нагадаємо, цей проект проходить за підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи та програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.

Реконструкція лицарського поєдинку, запуск гелікоптера, велетенські мильні бульбашки, фонтан із шоколаду – це далеко не все, що вже відбулося на Театральному майдані у рамках польсько-українського проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні».

- Такі «Наукові пікніки» відбуваються у Тернополі вже вдруге, - розповіла координатор проекту у Тернополі Христина Білінська. – Метою є популяризація науки серед молоді та розвиток новітньої наукової еліти в Україні. Ми організували 34 імпровізовані лабораторії під відкритим небом, у яких представлені різні досліди з хімії, фізики, біології. Експериментувати можуть всі охочі. Це - зовсім не фокуси, а лише такі досліди, які мають наукове обґрунтування.

На «Наукові пікніки» завітав заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

- Дуже тішить, що другий рік поспіль у Тернополі відбувається справжнє свято науки, - зазначив Леонід Олексійович. –  Сучасне суспільство обов`язково має бути освіченим. Однак система освіти сьогодні, як ніколи, потребує змін. Саме «Наукові пікніки» пропонують новий підхід навчання – цікавий і неординарний.

Свої досліди представили школярі, студенти, викладачі вищих навчальних закладів Тернопільщини. Із захопленням за всім спостерігали і дорослі, і малі. Чи не найбільший інтерес викликала експозиція технічного університету. Дуже цікавим видалося тернополянам і застосування економічних ламп – не лише у звичайному побуті, а й, наприклад, для створення міні теплиць.

Виступили перед публікою і організатори заходу в Україні та Тернополі зокрема:

Показовий бій лицарів привабив чимало тернополян. Малеча весь час перепитувала у батьків, чи «дяді дійсно б’ються»?

Довідково. У вересні 2013 р. заходи у  рамках проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні» відбулися у п’яти містах України: Львів, Тернопіль, Київ, Луганськ та Харків. За підрахунками, участь у них взяли близько 16 тисяч юних дослідників та члени їх родин. На Тернопіллі тоді «пікнікували» близько 3000 жителів міста і області.

Софія Левицька