Нацрада запросила представників СБУ, ВР, РНБО і Мінінформації на засідання щодо “Інтера”

Фото - Дзеркало тижня
Фото – Дзеркало тижня

На засіданні 15 січня будуть обговорювати питання про невідкладні заходи щодо захисту державних інтересів та прав громадян в інформаційній середовищі.

На засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 15 січня буде поставлено питання про невідкладні заходи щодо захисту державних інтересів та прав громадян в інформаційній середовищі. Про це повідомили в прес-службі Нацради.

“На засідання будуть викликані топ-менеджери каналу “Інтер” та інших національних каналів. Обговоримо і приймемо рішення як про систему реагування на дії ЗМІ в ході гібридної війни, які можуть мати ознаки поширення ворожих пропагандистських повідомлень, так і про роль медіа у побудові національної держави, зміцнення її обороноздатності, а також узгодимо єдині дії щодо законодавчого забезпечення механізму захисту, безкомпромісного покарання порушників закону і стандартів свободи слова і прав людини”, – йдеться в повідомленні.

“До участі в цьому засіданні ми запрошуємо представників СБУ – обговорити питання впливу власників комерційних каналів на інформаційне середовище, що є сферою національної безпеки держави, представників Комітету свободи слова Верховної Ради, інших депутатів – для обговорення невідкладного законодавчого розширення повноважень Національної ради, а також закону, який регулює в тому числі участь антиукраїнських медійних осіб в інформпросторі України”, – зазначили у відомстві.

Для вироблення спільних дій Нацрада запрошує представника Міністерства інформаційної політики України.

“З представниками РНБО обговоримо застосування цим органом Закону про санкції на основі медіамоніторингу, який надасть Національна рада”, – підкреслюється в прес-релізі. У засіданні обов’язково візьмуть участь громадські активісти, преса, представники європейських організацій.

“Перед новорічними святами моніторинговий центр регуляторного органу отримав завдання поставити на контроль всі ефіри. Результат моніторингу будуть опрацьовані на засіданні у вищезгаданому колі учасників”, – підкреслили в Нацраді.

Читайте також. Нацрада має позбавити ліцензії канал «Інтер» за Кобзона у Новорічну ніч — Турчинов

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов вимагає у голови Нацради з телебачення відкликати ліцензію у “Інтера”.

Як відомо, на телеканалі “Інтер” у новорічну ніч транслювалася запис новорічної програми, в якій виступив, зокрема, депутат Держдуми Росії, співак Йосип Кобзон, оголошений в Україні персоною нон грата. У цій же програмі звучали пісні у виконанні інших російських зірок, які публічно висловлювалися на підтримку сепаратистів на сході України. Серед них – Валерія, Олег Газманов, Микола Басков та інші.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець має намір незабаром запропонувати Верховній Раді законопроект щодо поширення на ЗМІ визначення “персона нон грата”.

У той же час член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що Нацтелерадіо проведе зустріч з керівництвом “Інтера” і обговорить концепцію новорічних програм телеканалу.

112.ua