Нацоналізація банку Коломойського таки зіграла роль – у Нацраді пояснили ситуацію з телеканалом “1+1”

ф5Телеканал може виходити в ефір навіть не маючи на руках документа, що посвідчує таке право. Про це заявили в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення.

Там додали, що видати ліцензію раніше, як після закінчення дії попередньої – 29 грудня – не мають права. Крім того, зазначили, що після націоналізації “Приватбанку” попросили в телеканалу нові дані про його власників.

Про це голова Нацради Юрій Артеменко заявив у коментарі “Детектору медіа“.

«15 грудня Національна рада переоформила і продовжила ліцензію “1+1”. За це рішення проголосували всі члени Нацради. Розгляд заявки каналу тривав 6 місяців через численні недоліки з боку ліцензіата, які представники ліцензіата виправляли разом зі співробітниками нашого апарату. Ми прийняли рішення, як тільки були виправлені всі недоліки», – нагадав пан Артеменко.

Далі, нагадав він, відбулася націоналізація “Приватбанку”. У зв’язку із цим Нацрада запитала в каналу “1+1” оновлені дані про кінцевих бенефіціарів. Спершу усно, а вчора, 28 грудня, заступниця голови Нацради Уляна Фещук надіслала “1+1” офіційний запит щодо бенефіціарів.

“Тим часом “1+1″ від нас вимагав терміново видати їм бланк ліцензії. Ми їм відповідали, що не маємо права видавати раніше завершення строку дії ліцензії – тобто не раніше 29 грудня. Цікаво, що в законі не зазначено кінцевий строк видачі бланка продовженої ліцензії. З нашої загальної практики ми видаємо бланк продовженої ліцензії протягом до 30 днів з моменту сплати ліцензійного збору, як у випадку з видачею нових ліцензій”, – пояснив юридичну позицію голова Нацради.

За словами пана Артеменка, Нацрада не виставляла “1+1″ рахунку на сплату ліцензійного збору, оскільки запитала оновлені дані для ліцензії. «Вони самі оплатили ліцензійний збір 23 грудня без виставлення рахунку, навіть переплатили удвічі. Ми їм будемо повертати половину суми”, – повідомив голова Нацради.

Оскільки ліцензійний збір сплачено 23 грудня, Нацрада вважає, що має час на видачу бланку продовженої ліцензії до 23 січня. “Чому вони так поспішають – я не знаю. Можливо, це якось пов’язано з “Приватбанком”, – припустив пан Артеменко.

Голова Нацради наголосив, що “1+1″може продовжувати мовлення навіть за відсутності бланку ліцензії, адже вже прийнято рішення Нацради про продовження строку дії ліцензії.

 Читайте також: Намагаються «націоналізувати» й телеканал Коломойського? Заява «1+1″

Нагадаємо, сьогодні в “1+1” закінчується ліцензія. Працівники телеканалу зробили заяву-звернення до очільників держави, оскільки не розуміють, чому після прийняття рішення про продовження ліцензії телеканал не може отримати цей документ.