Національний банк увів нові обмеження для українців

Нацбанк-будівляФізичні особи готівкою тепер можуть розраховуватись на суму не більшу за 50 тисяч гривень.

Якщо сума купівлі-продажу, що має бути завірена нотаріусом, більша за 50 тисяч гривень, то всі розрахунки мають іти безготівкого через банк. Такі обмеження ввів із 4 січня Національний банк України, йдеться на його сайті.

Відповідні норми містяться у постанові Правління Національного банку України від 25.11.2016 № 407 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.

Так, постановою передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн., а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн., шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Водночас гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

У Нацбанку впевнені, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн. не завдасть незручностей громадянам та не зачіпатиме щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться лише великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо).

В НБУ Запевняють також, що таке обмеження готівкових розрахунків повністю відповідає міжнародним і європейським нормам і сприятиме забезпеченню стабільних надходжень готівки до банківської системи України, а також звуженню сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегменту.

Досі з 2013 року сума безготівкових розрахунків за участі фізичних осіб становила в Україні 150 тисяч гривень.