Національний банк України випустив три пам’ятних монети, присвячених військовій тематиці (Фото)

фото: Генеральний штаб ЗСУ
фото: Генеральний штаб ЗСУ

На честь військових Національний банк України випустив пам’ятні монети номіналом 10 гривень: «На варті життя», «КрАЗ 6322 «Солдат» та «Учасникам бойових дій на території інших держав».

Про це йдеться на сторінці Фейсбук Генерального штабу ЗСУ .

Монета «На варті життя» присвячена військовим медикам — людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності й стійкості.

Монета «КрАЗ 6322 «Солдат» присвячена багатоцільовому повнопривідному автомобілю, призначеному для транспортування особового складу, різних вантажів військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил ООН.

фото: Генеральний штаб ЗСУ
фото: Генеральний штаб ЗСУ

Автомобіль КрАЗ-6322 «Солдат» — базовий автомобіль Збройних Сил України, може використовуватися як баластний тягач для транспортування літаків на аеродромах, артилерійських систем тощо. Він має виняткові характеристики із прохідності, маневреності та швидкості в надскладних природно-кліматичних і дорожніх умовах.

Монета «Учасникам бойових дій на території інших держав» присвячена українським військовим фахівцям — учасникам багатьох миротворчих місій. З 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч українських військовослужбовців.

До окремого ешелону ветеранів бойових дій належать військові фахівці з досвідом ведення миротворчих операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку, Єгипті та інших країнах.

Усі три монети виходять тиражем у 1 млн кожна.