Нацбанк попередив про зростання інфляції в Україні, але облікову ставку не змінив (Відео)

Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку незмінною на рівні 6%, однак інфляційний прогноз на 2021 рік підвищило до 7%.

Про це повідомляє сайт НБУ.

У Нацбанку зазначили, що торік інфляція в Україні склала 5%. Центральної точки цільового діапазону із значним прискоренням до кінця року інфляція сягнула через відновлення економічної активності після жорсткого весняного карантину, пояснили в НБУ.

Там прогнозують, що цьогоріч індекс споживчих цін перевищить цільовий діапазон НБУ вже у січні, сягнувши 6,2% у річному вимірі. У березні, передбачає регулятор, інфляція буде становити 7%, а в червні перевищить 8%. 

"Поточний інфляційний сплеск зумовлений факторами пропозиції: подорожчанням продовольства через поганий врожай, вищими адміністративно-регульованими цінами. Такі ефекти будуть поступово згасати за відсутності додаткових шоків. Тож ми очікуємо, що до кінця поточного року інфляція сповільниться до 7% і в першій половині 2022 року увійде до цільового діапазону", - заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Він наголосив, що Національний банк України в разі потреби буде підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону.

Більше подробиць - у повній версії брифінгу глави НБУ.