Нацбанк дав 42 млрд грн “Нафтогазу” – це й обвалило гривню, – експерт

банкОсновна помилка, яку зробив НБУ, – докапіталізація “Нафтогазу”, це і вплинуло на курс гривні.

Таку думку висловив Еспресо.TV директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

“Капіталізація НАКу була значною – 42 млрд грн і за три дні ці облігації скупили і гроші потрапили в банківський сектор. Підтвердженням того є збільшення коштів на коррахунках в банках. Навіть якщо ці гроші зберігаються в довірених банках, які мають домовленості через Нацбанк, щоб вони не робили зрушення в бік міжбанку, частина з них все-таки потрапляє на міжбанківський ринок. Потрібно було вести чіткий контроль за цими грошима і не допустити їх на ринок”, – вважає він.

Раніше в НБУ пообіцяли, що не будуть виводити на внутрішній ринок монетизовані облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) НАК "Нафтогаз України" на 42 млрд грн. На думку Устенка, НБУ потрібно було робити більш жорсткі адміністративні заходи і позбавити ліцензій і відключити від міжбанківських торгів недобросовісні банки.

Також експерт вважає правильним рішення НБУ змусити продавати 100% валютної виручки, але у експортерів є певний люфт у 90 днів і вони вичікують та не продають валюту. Олег Устенко вважає, що ситуація може вийти в контрольовану зону, але для цього потрібен час. Перечекати зустріч у Мінську, рішення МВФ про наступний транш, та про 3 і 4-й транші.

Довідково. Сьогодні міжбанківський ринок закрився котируваннями гривня-долар на рівні 13,95/14,3 грн, обвалившись таким чином на 40 копійок з відкриття. Котирування гривня-євро закрилися на рівні 18,4/18,86 грн.