НАТО призупиняє місію в Іраку

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Представники держав-членів НАТО вирішили призупинити діяльність своєї місії в Іраку.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг після екстреного засідання Ради НАТО на рівні послів країн Альянсу у Брюсселі, повідомляє “Німецька хвиля”.
“У будь-яких наших діях безпека нашого персоналу залишається першочерговою. Тому ми вирішили тимчасово призупинити на місцях нашу діяльність з підготовки іракських військовослужбовців і вживаємо всіх необхідних запобіжних заходів із захисту нашого особового складу”, – наголосив Столтенберг. Він зазначив, що НАТО уважно стежить за розвитком ситуації і продовжує тісну співпрацю з владою Іраку. “НАТО, як і раніше, готове продовжувати навчання і посилення спроможностей (військових в Іраку) щойно це дозволять обставини”, – додав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу. Як повідомлялось, 5 січня парламент Іраку ухвалив резолюцію з вимогою до уряду вивести іноземні війська з країни після вбивства 3 січня американськими військовими у Багдаді іранського генерала Касема Сулеймані. НАТО займається підготовкою сил безпеки в Іраку з початку 2017 року.
Іракські солдати проходять спеціальну підготовку щодо знешкодження вибухових пристроїв, технічного обслуговування та медичної допомоги. Північноатлантичний альянс також консультує Міністерство оборони Іраку та інші органи безпеки. У 2018 році місія Альянсу в Іраку була розширена та включає близько 500 військових, більшість з яких з Канади. У НАТО наголошують, що ця місія не є бойовою. В рамках участі в антитерористичній коаліції НАТО також використовує свої розвідувальні літаки Awac S. Вони розміщені у Туреччині і завдяки своїм радарам дозволяють стежити за ситуацією у повітрі над Сирією та Іраком.