У відповідь на ультиматум Кремля про Україну НАТО висунуло Росії свої вимоги (Відео)

Генсек НАТО Столтенберг і глава МЗС РФ Лавров. Архівне фото з сайту НАТО

Росія має забрати з окупованої частини України, а також із Грузії і Молдови свої незаконно введені у ці країни війська.

Про такі вимоги до Росії повідомив на брифінгу генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Він проінформував, що цю вимогу НАТО виклало у листі, направленому МЗС Росії у відповідь на грудневі вимоги РФ не приймати Україну в НАТО.

“Росія повинна утриматися від агресивної риторики та зловмисних дій, а також повинна вивести війська з України, Грузії і Молдови, де вони розміщені без згоди цих країн”, – сказав Столтенберг.

Генсек додав, що Альянс у письмові формі відкинув вимогу Росії про гарантії не приймати Україну в НАТО.

Водночас НАТО у листі підкреслило, що готове співпрацювати з Росією в питанні відновлення контролю за озброєнням у Європі.

"Ми готові вислухати занепокоєння Росії, готові до реального спілкування щодо того, як зміцнити фундаментальні принципи європейської безпеки, дотримуватись яких ми зобов’язалися, починаючи з Гельсінських угод. Це включає право кожної країни обирати свої безпекові домовленості", - сказав Єнс Столтенберг.

Читайте також: Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст)

Нагадаємо, стягнувши свої війська до кордонів України Росія в грудні 2021 року оприлюднила нові "безпекові угоди". В проєкті цих угод РФ вимагає від НАТО і США гарантій не приймати Україну в Альянс.

Після серії переговорів у форматі Росія-США та Росія-НАТО у МЗС РФ заявили, що хочуть від США і НАТО письмових відповідей.

26 січня посол США в Росії такі письмові відповіді від США і НАТО привіз у МЗС РФ.

Більше подробиць - у сюжеті ТСН та у повній версії брифінгів Генсека НАТО Єнса Столтенберга і держсекретаря США Ентоні Блінкена. Відео - in time Ukraine.