Наступного року в десять разів зменшаться видатки на лікування пацієнтів з Covid-19. Чому?

фото: НСЗУ Національна служба здоров’я України

А все через те, що бюджету на 2021 рік не вистачить для вакцинування, лікування пацієнтів з COVID-19 та доплати медикам.

Про це йдеться на сторінці фейсбук НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Там розповіли, що на лікування пацієнтів з COVID-19 уряд на весь рік передбачив лише 14,5 млрд грн. У НСЗУ наголошують, що при такому фінансуванні, зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі наступного року доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування таких пацієнтів. А також відмовитися від доплат лікарям за роботу з ними.

Не вистачає у бюджеті грошей і на вакцинацію населення від коронавірусу та підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги, кажуть у Нацслужбі.

Також 123 млрд не дозволять НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги. У службі додають, що доведеться зменшити і кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам.

«Пандемія дуже чітко визначила пріоритети на рівні держави. Зараз надзвичайно важливо з усією відповідальністю підійти до питань організації та фінансування системи охорони здоров’я, аби держава була здатна і вчасно запобігти, і швидко відреагувати на виклики», — підсумували у НСЗУ.