Настав час створити єдину Українську православну Церкву – Філарет

1Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет вважає, нині після смерті Митрополита Володимира Українській православній Церкві потрібно нарешті об’єднуватися в єдину помісну і відокремлену від Москви православну Церкву. Про це Предстоятель УПЦ КП сказав у коментарі журналістам.

Він висловив сподівання, що УПЦ КП знайде спільну мову з наступником Митрополита Володимира і вони спільно зможуть об’єднати православну Церкву в єдину і помісну, а головне — відокремлену від Москви.

“Треба об’єднуватися УПЦ в одну єдину Церкву, відокремившись від Москви, і створити єдину Українську православну Церкву, яка відстоюватиме інтереси українського народу. Ми хочемо, щоб обрали Митрополита, який буде відданим українській Церкві і народу, і ми з ним знайдемо мову, щоб об’єднатися у єдину помісну православну церкву , відокремлену від Москви, як це є у всіх державах світу”, — зазначив він.

Патріарх також не виключив, що нині розпочнеться серйозна боротьба за призначення нової кандидатури на посаду Предстоятеля УПЦ МП.

“Почнеться боротьба Росії та України за Предстоятеля Української православної Церкви Московського Патріархату. Москва захоче поставити свого Предстоятеля УПЦ МП, свого ставленика, який буде виконувати волю Москви. Ось уявіть, якщо переможе ця „партія“ у церкві, то що буде? В умовах неоголошеної війни між Україною і Росією він служитиме інтересам агресора. Тому Україна має подумати, що треба обирати такого Предстоятеля, який служитиме інтересам українського народу, а не Москві”, — зазначив Філарет.

УНН