Насправді населення платитиме не 6,99 грн, а мінімум 9,13 грн за кубометр газу — Розенко

Такої ціни для населення, як 6,99 грн за 1 кубометр газу, фактично немає.

Павло Розенко. Фото з вільних джерел.

Про це в ефірі “Прямого” заявив віце прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.) Павло Розенко.

«Насправді цієї ціни на газ для населення немає. Немає такої цифри 6,99. Це — ціна НАК “Нафтогазу України”. Давайте зазначити, що саме нинішня влада розділила платіж за газ і ввела додаткову плату за транспортування газу”, – наголосив колишній віце прем’єр-міністр.

За його словами сьогодні потрібно додавати ціну на газ та ціну за транспортування, щоб отримати справжню ціну з газопостачальних послуг.

“Свого часу це була єдина ціна за газ для населення, тому до цієї ціни 6,99 треба завжди додавати ціну транспортування. Ціна транспортування, нагадаю, вже затверджена на рівні 1,79 гривні за 1 кубометр газу, але це без ПДВ. Якщо додати ПДВ, то ціна за транспортування становитиме 2,14 гривні. Це, нагадаю, єдина ціна на транспортування по всій Україні”, – підкреслив Розенко.

“Тому ціна на газ для населення це – ціна на газ від “Нафтогазу” плюс 2,14 за транспортування газу. Тому я закликаю всіх – говорити правду людям. Ціна на газ для населення першого лютого 2021 року буде становити 9,13 гривні за 1 кубометр газу”, — заявив Павло Розенко.