Насолоджуватися Європою незабаром можна буде українською

htmlimage (1)_enlРозпочалася робота над проектом, який допоможе українцям комфортно почувати себе в європейському культурному середовищі, отримуючи екскурсійну послугу українською мовою.

З цією метою налагоджується культурна співпраця з провідними музеями Європи. Зокрема Національний музей історії України пропонує закордонним колегам свої послуги з перекладу українською мовою текстів музейних аудіо-гідів. Партнером Музею у цій справі стала Національна радіокомпанія України.

Ініціатива НМІУ сприятиме підвищенню іміджу України на міжнародному рівні та поширенню української мови в культурних осередках європейських країн. До того ж туристи з України мають право слухати екскурсії рідною мовою, зазначають у закладі.

Музейними установами, де вперше буде реалізовано цей проект, стали Угорський національний музей та «Дім терору» в Будапешті. Налагодити співпрацю з ними допомогло Посольство Угорської Республіки в Україні.
Тексти аудіо-гідів для музею «Дім терору» вже перекладені українською, найближчим часом буде здійснено їх студійний запис.

У НМІУ переконані, що їх ініціатива зацікавить колег з багатьох європейських країн. Про це пише cultua.media