Народжувала 69 разів: таємниці селянки з 18 століття

Жінка народила 69 дітей
Жінка народила 69 дітей

Зараз не кожна жінка зважиться на третю і, тим більше, четверту дитину. Використання контрацепції і планування сім’ї знімає з матерів таке навантаження, дозволяє приділяти час кар’єрі та самореалізації, пише Health day.

Пару століть тому такої розкоші не було. Сім’ї селян, число яких дуже перевершувало городян, були виключно численними. У кожній було по 10-15 дітей. Але навіть це – не межа. У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано випадок народження російською селянкою аж 69-ти малюків.

Ця безіменна жінка – ім’я матері-героїні історія чомусь не зберегла – явила світові 69 нащадків за 30 років! У сучасної людини таке навіть в голові не вкладається, але у 18 столітті подібна плідність була звичайною справою.

Дружина селянина Васильєва народжувала цілих 27 разів. 16 раз вона народжувала близнюків, 7 вагітностей принесли трійню. Ще 4 – четверню. Всього у жінки з’явилося на світ 69 малюків. І тільки двоє з них не дожили до підліткового віку.

Ці дані ретельно записані в парафіяльній книзі Ніколо-Шартомского монастиря. Відомо, що після смерті першої дружини Федір Васильєв знову одружився. Його нова дружина теж регулярно народжувала двійнят.

Сучасні вчені до цих пір не можуть розгадати таємницю такої дивовижної витривалості російських жінок 18 століття. Адже вони не тільки народжували, але і важко працювали в полі, вели велике домашнє господарство, «піднімали» свою численну малечу!