Народний депутат подав позов до суду на спікера Верховної Ради через “антиколомойський” закон

фото: УНІАН
фото: УНІАН

Народний депутат Антон Поляков подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати протиправними дії голови Верховної Ради Дмитра Разумкова під час голосувань за закон про банки 13 травня.

Як повідомляє пресслужба суду, також він позивається на голову Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Зазначається, що Поляков просить суд визнати протиправними дії Разумкова щодо неналежної організації проведення позачергового пленарного засідання парламенту під час розгляду закону про банки (№2571-д).

Крім того, нардеп просить суд визнати протиправними дії Гетманцева щодо незабезпечення дотримання регламенту Ради про роботу профільних комітетів під час засідання 30 березня, пише Суспільне.

Зокрема у частині "прийняття рішення щодо питання проєктів вищезгаданого закону, що були внесені народними депутатами Олександром Дубінським та Ігорем Палицею".

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Як уже повідомляли ЗМІ, вчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським".

Одразу після того, як цей документ підтримав парламент, нардеп і автор понад 6 тисяч поправок до закону Антон Поляков подав проєкт постанови про скасування результатів голосування.

Ще одну схожу постанову зареєстрував його колега та автор 1199 поправок до закону Олександр Дубінський.

У пояснювальних записках вони аргументували необхідність скасування голосування через нібито грубе порушення рагламенту Ради.

Під час самого голосування депутати партії "Слуга народу" Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк, Максим Бужанський, а також Антон Поляков і Ганна Скороход (виключені з фракції "Слуги народу") голосували проти.

Міністр юстиції Денис Малюська та представники інших фракції заявляли, що противники законопроєкту будуть блокувати підписання документу, зокрема, подаючи позови до Конституційного суду та ЄСПЛ.