Нардепи нарешті взялися за доопрацювання скандального “закону Савченко”

279491

Верховна Рада прийняла за основу зміни до “закону Савченко”. За відповідне рішення проголосували 235 депутатів, повідомляє “112 Україна“.

Проект Закону зареєстрований під №5259. Його ініціював Кабінет міністрів.

Автор Закону Надія Савченко заявляє, що до другого читання документ потрібно доопрацювати.

Читайте також: Геращенко стверджує, що завдяки «закону Савченко» на волі опиняються сепаратисти

Законопроектом пропонується внести до частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу зміни, згідно з якими:

Попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі, крім випадків, передбачених абзацом другим частини п'ятої цієї статті.

Зарахування судом строку попереднього ув'язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості проводиться з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Читайте також: Матір вбитого раніше хлопчика убив і розчленував — на Тернопіллі впіймали вбивцю, який вийшов на волю за «законом Савченко» (Відео)

У разі засудження до позбавлення волі за сукупністю злочинів, якщо хоча б один із злочинів є тяжким або особливо тяжким, попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі.

У разі засудження до позбавлення волі за вчинення злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі. "