Нардепи хочуть дати приватним охоронним фірмам бойові пістолети

пістолетПередбачається, що застосовувати вогнепальну зброю приватні охоронці зможуть лише у двох випадках.

Однак рішення про прийняття відповідного закону ще має прийняти Верховна Рада. Профільний же її комітет законопроект схвалив.

Як повідомляє сайт парламенту, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону, яким персоналу суб’єктів охоронної діяльності надається право на використання короткоствольної напівавтоматичної нарізної вогнепальної зброї.

“Законопроектом пропонується надати суб’єктам охоронної діяльності, які використовують власний транспорт реагування і взаємодіють з питань охорони громадського порядку з органами внутрішніх справ шляхом спільного патрулювання, право на придбання, зберігання і використання короткоствольної напівавтоматичної нарізної вогнепальної зброї. Конкретні види такої зброї встановлюються Кабінетом міністрів України”, – сказано в повідомленні.

Згідно з пояснювальною запискою, право на придбання, зберігання і використання вогнепальної зброї будуть мати виключно суб'єкти охоронної діяльності, які здійснюють охорону особливо важливих об'єктів права державної власності або надають охоронні послуги із залученням власного транспорту реагування та використанням пунктів централізованого спостереження.

На думку депутатів, реалізація положень законопроекту про право охоронців на застосування вогнепальної зброї під час охорони майна та під час спільного патрулювання з працівниками органів внутрішніх справ може поліпшити стан безпеки об'єктів охорони та безпеки фізичних осіб під час охорони громадського порядку.

Проект закону про внесення змін до закону "Про охоронну діяльність" щодо взаємодії з органами внутрішніх справ та права на короткоствольну напівавтоматичну нарізну вогнепальну зброю був зареєстрований у Верховній Раді під номером 2270а від 03.07.2015 р.

112.ua