Нардеп запропонував відправити український гуманітарний конвой в Чечню

загруженоНародний депутат Ігор Мосійчук запропонував відправити гуманітарний конвой жителям Чечні, які не згодні з політикою Москви, а також у відповідь на гуманітарні конвої, які відправляє Росія на підконтрольні бойовикам території Донбасу без відповідних процедур оформлення.

“Ми подумаємо в українському парламенті про відправлення гуманітарного конвою чеченцям, які страждають від дій Москви та її ставленика Кадирова. Треба людям допомогти, потрібно відправити гуманітарний конвой, нам же відправляють, чому у відповідь ми не можемо, обов’язково відправимо. Будемо говорити з чеченською діаспорою. Новорічні подарунки Рамзану Кадирову завеземо”, – сказав Мосійчук.

За словами нардепа, в першу чергу гуманітарна допомога потрібна родичам “повстанців” Чечні, яких переслідує місцева влада.

"Повстанці, які атакували будівлю Друку в Грозному, точніше, в Джохарі, вони частково загинули, частково відійшли. Кадировці знайшли їх родичів і знищили будинку, людям ніде жити, їх переслідують, власне, їм можна відправити гумконвой. А якщо детально, то деякі просять політичного притулку в Україні, деяких з них переслідують", - заявив нардеп.

Нагадаємо, раніше глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров доручив правоохоронним органам порушити кримінальні справи стосовно народних депутатів України Юрія Берези, Андрія Левуса та Ігоря Мосійчука і доставити їх в Чечню. Пізніше Слідчий комітет РФ оголосив у розшук 3 українських нардепів за "заклики до терактів в Росії".

У свою чергу МВС і СБУ відкрили провадження за фактом погроз Кадирова.

112