Нардеп з Тернопільщини “копає” під Мамедова, бо той знає фінансові схеми “сім’ї”

кайдаЗбереження на посаді голови правління «Укргазбанку» – третього за розміром державного банку у політиків викликає подив.

Тим паче, це відбувається на тлі вимог про люстрацію влади та керівників державних компаній, нагадує народний депутат, який переміг на окрузі у Тернополі, – Олексій Кайда.

Читайте також. Міжнародну нагороду Тернополю дали за інвестиційний клімат

– Сергій Мамедов – одіозна фігура. Чоловік, якого в фінансових і бізнес-колах називають «казначеєм» Арбузова та «сім’ї», – сказав політик 11 квітня під час виступу у Верховній Раді.

Як наголосив свободівець, під час президентства Януковича у фінансовій системі України була сформована корупційна вертикаль за участі Арбузова, Мамедова, Курченка.

- Ця група розробляла та реалізувала програми, спрямовані на піднесення іміджу Партії регіонів та Януковича за рахунок використання державних коштів. «Укргазбанк» отримував доступ до рефінансування Нацбанку та брав активну участь у фінансуванні структур, що мають пряме відношення до «сім’ї». Зокрема, варто зазначити про казначейські схеми Мамедова, пов’язані з купівлею-продажем валюти за встановленими для «своїх» людей курсами, які дозволяли отримувати надприбутки та ділитися зі своїми «покровителями», - підкреслив Олексій Кайда.

Читайте також. Тернопільсько-Зборівська архиєпархія передала військовим амуніцію

Парламентар також звернув увагу на бездумне витрачання коштів банку, які є державними по суті, на проведення гучних корпоративних заходів, реклами, виплати премій і надбавок, виведення коштів на дрібні кишенькові банки, зокрема «Глобус», «Радикал». За словами Олексія Кайди, за вказівкою Арбузова Мамедов створив нову банківську асоціацію – «НАБУ».

- Фактично вона займалася не захистом учасників ринку, а контролем за банками, отриманням поборів від банків за фіктивні проекти та відмиванням коштів. Також було запроваджено корупційні схеми з найбільшими державними компаніями по отриманню на економічно невигідних умовах кредитів, сплати високих комісій з метою подальшого розподілення прибутку, - зазначив народний депутат.

Читайте також. Прокуратура розбереться із забудовником, який знищив дерева біля ставу

Тож він висловив вимогу про термінове відсторонення від керівництва «Укргазбанку» корупційного правління та проведення комплексного аудиту за участі правоохоронних органів.

- Це дозволить не тільки припинити злочинну діяльність керівництва установи, а й отримати додаткові матеріали для слідства про фінансові схеми «сім’ї», - наголосив Олексій Кайда.