Нардеп Юрченко не з’явився у суд через тест на коронавірус

Олександр Юрченко

Вищий антикорупційний суд відклав розгляд справи щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Олександру Юрченко, якого підозрюють в отриманні хабаря, через неявку того до суду.

Адвокати Юрченка подали клопотання та причиною неявки до суду назвали, те що він сьогодні, 18 вересня, здав тест на коронавірус. Вони зазначили, що Юрченко спілкувався із нардепом Сергієм Нагорняком, у якого підтвердили COVID-19.

Читайте також: Генпрокурорка за два дні змінила своє ставлення до корупційної справи щодо депутата від “Слуги народу”

Адвокати також повідомили, що результати тестів Юрченка будуть відомі 19 вересня. Наступне засідання по цій справі відбудеться 21 вересня о 15:00.

Прокурор у цій справі Андрій Перов заявив, що йому не відомо де зараз знаходиться Юрченко.

  • 13 вересня ЗМІ з посиланням на джерела в НАБУ повідомили, що слідчі бюро спіймали на хабарі Івана Фіщенка, який працює помічником депутата Юрченка.
  • До депутата та його помічника нібито звернувся інвестор, який заявив про намір побудувати сміттєпереробний завод і запропонував внести правки до законодавства, щоб його компанія мала змогу отримати “зелений тариф”. У відповідь Фіщенко поставив вимогу сплатити за це 13 тисяч доларів.
  • 3 серпня в компанії погодилися виплатити хабар, після чого Юрченко зареєстрував правки до законопроєкту № 2207-1 “Про управління відходами”.
  • Невдовзі генпрокурорка Ірина Венедиктова відкрила кримінальне провадження у справі про хабарництво.
  • Олександр Юрченко вирішив добровільно вийти з фракції “Слуга народу” на час розслідування справи.
  • 15 вересня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не має достатньо підстав для оголошення підозри нардепу від фракції партії “Слуга народу” Олександру Юрченку. Водночас НАБУ виклало на сайті деталі розслідування.
  • НАБУ звинуватило генпрокурорку Венедіктову в маніпуляціях та викривленні фактів.
  • 17 вересня генпрокурорка Ірина Венедіктова оголосила підозру Юрченку, а також спрямувала клопотання про обрання йому запобіжного заходу.