Напередодні Міжнародного дня дітей у Тернопільській спеціальній школі говорили про несвяткові речі (Фото)

IMG_5819-nПредставники податкової інспекції міста та громадської організації «Асоціація платників податків» завітали сьогодні, 29 травня, у Тернопільську спеціальну загальноосвітню школу (Академіка  Сахарова, 4).

Ознайомитися з проблемами навчального закладу та вихованців школи, поспілкуватися з вчителями та дітьми приїхали начальник Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Тернопільській області Петро Якимчук і голова ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Тернопільській області  Ігор Дутка.

Візит у школу – не святковий, а робочий, його мета – вивчити проблеми закладу та знайти шляхи для їх вирішення. А проблемних питань сьогодні у школи, як у більшості навчальних закладів країни, вистачає: і вікна поміняти треба, щоб тепліше дітям було взимку, а подекуди – і ремонти необхідні. Отож, без допомоги небайдужих людей до нового навчального року підготувати заклад важко.

Директор Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи Тернопільської міської ради Лариса Акменс розповідає про проблеми школи

 Під час розмови з гостями директор школи Лариса Акменс зазначила, що, навчальний заклад, який вона очолює, – особливий. Тут навчаються діти з особливими потребами у навчанні.

«Наша школа функціонує з 1992 року та надає освітні послуги майже 120 дітям із інтелектуальною недостатністю.  Серед них є діти-інваліди з дитинства, із різними захворюваннями - синдром Дауна, аутизм, відставання в інтелектуальному розвитку. Наша школа –  єдиний у Тернополі освітній заклад, який навчає таких дітей. Ми здійснюємо корекційний навчально-виховний процес і медичну реабілітацію учнів. Зараз у школі працюють 37 педагогів. Діють групи продовженого дня та групи цілодобового перебування у п’ятиденному режимі», - розповідає Лариса Акменс.

Вона нагадала й сумну статистику: щороку в Україні народжується майже 15% дітей, які є інвалідами. Із них 3-4% - розумово відсталі. Тому вихованців у спецшколі не тільки не меншає, а й більшає. Щоб забезпечити можливість для усіх охочих навчатися у закладі, доводиться розширювати й покращувати матеріально-технічну базу та просити допомоги в інших.

Діти щиро зустрічають гостей у школі

В українському суспільстві, за словами Петра Якимчука, на жаль, склався стереотип, що Міжнародний день захисту прав дітей - це свято, коли дорослі зазвичай дарують дітям презенти, згадують про їхні права.

«Але часто ми, дорослі, забуваємо, що у дітей, особливо з такою непростою долею, як у дітей-інвалідів, є багато інших потреб і проблем», - додає Петро Якимчук.

Доля кожної дитини - як здоровою, так і хворої, захист їхніх прав та людської гідності – це головне, що має об’єднати все українське суспільство, наголосив Ігор Дутка.

«Треба об’єднати зусилля кожного чиновника, кожного підприємця, кожної небайдужої людини,   Адже спільно, кожен по краплині, ми можемо робити великі справи і допомогти вирішити серйозні проблеми», - продовжує він під час спілкування.

Директор школи Лариса Акменс подякувала гостям, що знайшли час напередодні свята побачити дитячі будні вихованців Тернопільської спеціальної загальної освітньої школи.

Учні 1 класу під час уроку уважно слухають вчителя та виконують завдання
Учениця першого класу з захопленням виконує завдання вчителя
В актовому залі учні разом з вчителем музики готуються до завтрашнього дня - останнього дзвоника
Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа потребує допомоги, зокрема, заміни вікон у актовому залі та ремонту