“Накинули на українців черговий тарифний зашморг”, – сесія Тернопільської міськради проти абонплати за транспортування газу

Тернопільська міськрада-будівля 7 днівВідповідне звернення донайвищих посадовців країни прийняла на своєму пленарному засіданні сесія Тернопільської міськради.

Текст звернення опублікував сайт мерії:

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Раді України Парубію А.В.

Голові НКРЕКП Вовку Д.В.

Голові Тернопільської ОДА Барні С.С.

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Тернопільської міської ради щодо недопустимості введення щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання

За останні три роки при всезростаючому зубожінні українського народу ми бачимо, як постійно зростають ціни за споживання природнього газу та електроенергії. Внаслідок непродуманої цінової та тарифної політики влади все більше українців опиняються за межею бідності, мільйони українців перетворили в отримувачів субсидій, тим самим легалізуючи неспроможність людей утримувати свої сім’ї та родини. В той же час ми бачимо, як щорічно зростають статки олігархів і як щорічно збагачуються можновладці, декларуючи мільярди готівки. На превеликий жаль, теперішня влада вирішує економічні проблеми не за гроші олігархів, а за гроші пересічних українців, ціною зубожіння народу.

Олігархи, перейшовши межу здорового глузду, накинули на українців черговий тарифний зашморг у вигляді абонплати за газ. Так, з 1 квітня споживачі будуть вимушені платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання, незалежно від фактичного обсягу споживання газу. На догоду енергетичним олігархам цю плату ввела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг.

Це рішення болюче вдарить насамперед по простих громадянах, які і так економно споживають газ. Найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом, наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Також постраждають ті люди, що мало споживають газу, не мають лічильників і мають велику кількість прописаних на своїй площі. У них плата може зрости у півтора або й більше разів.

Олігархи, зрозумівши, що люди відреагували на здорожчання блакитного палива, почали економити, не захотіли втрачати надприбутків і вигадали ще один щомісячний здирницький платіж.

Фактично, це свідчить про те, що центральна влада вчергове стала на захист не українського народу, а купки олігархів, адже підраховано, що в першу чергу від введення абонплати за газ виграють власники газорозподільних компаній. 70% цього бізнесу контролює олігарх Фірташ з партнерами та компанії російських олігархів. Лише у 2017 році від абонплати облгази отримають додатково майже 15 мільярдів гривень.

Вимагаємо негайно скасувати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.