Найвідомішого “тітушку” Антимайдану “Топаза” суд звільнив від відповідальності

Гнат Кромськой (“Топаз”)

Дарницький райсуд Києва 21 вересня звільнив Гната Кромського (“Топаза”) від кримінальної відповідальності, закривши справу за клопотанням захисника.

Це рішення ухвалив суддя Андрій Скуба, повідомляє Watchers Media.

Гнату Кромському (на прізвисько “Топаз”) інкримінували співучасть у незаконному позбавленні волі або викраденні людини, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалось заподіянням викраденому фізичних страждань (ч.5 ст. 27 ч. 2 ст. 146 ККУ). За такий злочин Кримінальний кодекс передбачає покарання у вигляді не більше 5-ти років позбавлення волі.

У цій справі йдеться про викрадення Владислава Іваненка, якого тітушки помилково прийняли за протестувальника. Іваненка викрали 21 січня 2014 року неподалік станції метро "Петрівка" (тепер “"Почайна"), вважаючи його активістом Майдану. Іваненка вивезли до лісу, катували та вимагали "зізнань" щодо джерел фінансування Євромайдану. Згодом "тітушки" його відпустили.

За версією слідства, Кромський був координатором групи тітушок, яка здійснювала викрадення, утримання та катування Іваненка.

Читайте також: Нам не вдалося втримати Харківську ОДА, бо не вистарчило зброї – “Топаз”

На попередньому судовому засіданні, 11 серпня, захисник “Топаза” Олександр Шадрін подав ряд клопотань до суду. Спершу він просив звільнити Гната Кромського від кримінальної відповідальності у зв’язку зі спливом строків давності. В подальшому Олександр Шадрін також просив направити справу до Верховного суду для зміни підсудності або відразу скерувати в один із судів Харкова для розгляду.

Окрім того, Шадрін наполягав на поверненні обвинувального акту прокурору на доопрацювання. Він заявив, що йому не відкрили, як законному захиснику, всі матеріали справи.

Обвинувачений Кромськой заявляв в суді, що бажає, аби провадження закрили.

Прокурорка Юлія Малашич на слуханні Дарницького суду заперечила щодо повернення обвинувального акту на доопрацювання, а також щодо зміни підсудності цієї справи.

"В даному випадку мають застосовуватись положення статті 49 [Кримінального Кодексу України], яка вказує, що обрахунок строків давності відбувається за кожен злочин окремо",- додала вона, коментуючи клопотання щодо звільнення від кримінальної відповідальності.

Йдеться про те, що Кромський був також засуджений за участь у подіях так званої “рускої вєсни” у Харкові навесні 2014 року, - операції, яка мала на меті створити підґрунтя для введення російських військ у регіон. Частина 3 вказаної прокуркою статті 49 ККУ передбачає, що обрахунок строків давності переривається у разі вчинення нового злочину, що власне і має місце у випадку Кромського.

Проте суд пішов назустріч Кромському і звільнив його від кримінальної відповідальності та закрив справу.

"Суд ухвалив: звільнити Гната Кромського від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Провадження щодо нього закрити", - оголосив суддя Скуба.

Читайте також: Найвідоміший “тітушка” Антимайдану “Топаз” вислухав вирок суду (Відео)

Нагадаємо, в кінці січня 2018 року Київський райсуд Харкова засудив Кромського до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна за участь у спробі захоплення державних будівель у Харкові навесні 2014 року, коли почалась російсько-українська війна. Однак вирок «Топазу» перерахували за «законом Савченко», тож вже 28 вересня він вийшов на волю. Гната Кромського звинувачували за частиною 1, 2 статті 294 (масові заворушення), частиною 2 статті 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Кромський був одним з керівників охорони "Антимайдану" під час Майдану у Києві та Харкові у 2013-2014 роках. На широкий загал він став відомим після публікації відеозапису, на якому симпатик антимайданівців Сергій Рульов, будучи невпізнаним охороною “Антимайдану” отримує від них побої і вигукує, звертаючись до Кромського у спробах зупинити напад, фразу "Топаз, дай команду!", яка стала мемом.