“Найтяжче було, коли місцеві зустріли нас вороже…”, – боєць батальйону «Тернопіль» (Фото)

шевронУже вчетверте 36-річний командир другого взводу батальйону спецпризначення «Тернопіль» Ігор Гайнюк відбув у зону проведення антитерористичної операції.

Удома – у селі Гніздичному Збаразького району – на чоловіка чекають і моляться за його щасливе повернення дружина і двоє синочків. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 10 березня.

Читайте також. Тернопіль: усе про психологів, які допомагають воякам АТО, — на одному сайті

До спецбатальйону міліції, як і решта бійців, Ігор Гайнюк записався добровольцем, маючи за плечима досвід роботи у правоохоронних органах, службу в танкових військах Збройних Сил України.

– Пішов воювати заради рідної землі, дітей, сім’ї, – каже боєць. – Вважаю, захищати свою країну повинен кожен чоловік.

Перед від’їздом Ігор Гайнюк розповів про нелегку службу на сході України. За словами бійця, основне завдання спецбатальйону «Тернопіль» – охорона громадського порядку, патрулювання вулиць, чергування на блокпостах, а також зачистка населених пунктів від терористів. Разом з бійцями батальйонів «Золоті ворота», «Кіровоград», «Львів» нашим довелося зачищати кілька населених пунктів на Луганщині. З усіма бійцями у тернопільських спецпризначенців склалися дуже добрі стосунки. А в такій нелегкій роботі допомога побратимів - дуже важлива.

Читайте також. Місцеві у Лисичанську довіряють бійцям батальйону «Тернопіль» (Фото, Відео)

– Справді, робота - небезпечна і нелегка, – розповідає  Ігор, – хоча зараз покращилися взаємини з місцевими жителями, відновили життєдіяльність міст, працюють магазини, банки. Найтяжче було влітку. Люди зустріли нас вороже, думали, що ми приїхали вбивати їх. Тоді було щонайменше дивно це все чути, та згодом зрозумів причину цих абсурдних звинувачень. Зрозумів, чому українці так вороже реагували на українців. Річ у тім, що на полицях бібліотек Луганщини було безліч  пропагандистської літератури про "Новоросію", із закликами до об’єднання з братнім російським народом. Тобто антиукраїнськими агітками їх зомбували заздалегідь.

Багато людей уже змінили ставлення до бійців, української армії загалом, допомагають продуктами, медикаментами. Плачуть і просять не залишати місто. Бояться, що якщо сепаратисти увійдуть, то почнеться жахіття. Адже кари за співпрацю з українськими бійцями нікому не уникнути.

Читайте також. «Мій чоловік загинув в Афганістані, тому мені було важко відпускати сина в зону АТО» — тернополянка (Фото)

Про те, як воно, бути бійцем Ігор відповідає коротко.

- У воєнних умовах працювати нелегко, - каже він. - Найважче - на зачистках. Доводиться йти з хати в хату, перевіряти, чи немає там терористів. Співпраця з місцевими правоохоронцями уже налагоджена, разом затримуємо злочинців, здійснюємо патрулювання вулиць, щоб не було мародерства, чергуємо на блокпості. За будь-яку ціну не дамо ворогам загарбати рідну землю.

Ігор Гайнюк подякував землякам і небайдужим людям за допомогу. Саме завдяки підтримці жителів області бійці спецбатальйону міліції забезпечені необхідними речами та продуктами.

– Уся Тернопільщина допомагає нам. Це для нас дуже важливо, важлива підтримка й увага наших людей, – зазначив він.

Софія Левицька