Найпопулярніші види підприємництва – торгівля, надання послуг, сільське господарство (Фото)

біржа-nІз соціальними партнерами обговорювали питання «Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту» у Будинку праці в Тернополі.

Читайте також. Чортківські школярі відвідали… “Майдан” (Фото)

Нагадаємо, брифінг першого заступника директора обласного центру зайнятості Олександри Островської відбувся 15 квітня. Про це ІА “7 Днів-Україна” розповіли фахівці місцевої “біржі”.

– Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, – наголосила доповідач, – стан ринку праці Тернопілля демонструє певні позитивні тенденції.

Так, 1 квітня 2014 року, за її даними, на обліку в центрах зайнятості області перебували понад 17,8 тисячі безробітних, що на 6,1 відсотка менше, ніж за відповідний минулорічний період. Аж 2738 роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про вакантні посади та вільні робочі місця.

Читайте також. Аби не потрапити у “тенета” торговців людьми, – поради фахівців

- Кількість вакансій збільшилась на 1423 і налічує 10000, з них для укомплектування за сприяння служби зайнятості – 8011, - додає жінка. - Цьогоріч нам уже вдалося працевлаштувати 5145 осіб, що на 1384 особи більше порівняно з січнем-березнем 2013 року.

На брифінгу йшлося і про надання роботодавцям компенсацій витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таку послугу, відповідно до нового Закону України «Про зайнятість населення», почали надавати з 30 травня 2013 року. Лише протягом І кварталу 2014 року на новостворені робочі місця з виплатою роботодавцям згаданих компенсацій працевлаштували 82 безробітних.

- Зросла кількість осіб зі статусом безробітного, які отримали одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності, - додала Олександра Островська. - Цьогоріч їхня чисельність складала 114, тоді як минулоріч у І кварталі налічувалося лише 87. Найпопулярнішими видами підприємництва є оптова та роздрібна торгівля, надання комунальних, індивідуальних і ветеринарних послуг, сільське господарство. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом січня-березня залучили майже 1000 краян.

Читайте також. Пошук роботи на Тернопіллі: від бізнес-ідеї – до власної справи

За 154 професіями, спеціальностями та напрямками проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію понад 2,4 тисячі безробітних. Частка працевлаштованих після закінчення профнавчання нині – 56,8% проти 30% у відповідному минулорічному періоді.

На виконання ст. 30 Закону «Про зайнятість населення» від початку року 20 осіб, які старші 45 років і страховий стаж яких не менше 15 років, отримали ваучери на професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації.

- Звичайно, що усі активні заходи обласної служби зайнятості сприяють розвитку легального ринку праці, - підкреслила Олександра Островська. – Саме з метою легалізації зайнятості відповідно до чинного законодавства місцеві центри зайнятості реєструють договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками. Цьогоріч зареєстровано 1765 відповідних трудових угод. Всього ж в області за такими угодами продовжують працювати 21053 особи.

Читайте також. Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

Протягом І кварталу 2014-го відбулося 98 обстежень щодо наявності оформлених трудових відносин між роботодавцями і працівниками. Виявлено 23 особи, з якими не були укладені трудові договори. Після проведення перевірок підприємці зареєстрували в місцевих центрах зайнятості 11 трудових угод з найманими працівниками. А ще - працівники обласної служби зайнятості провели 51 семінар з роботодавцями з питань формування та ведення соціально-відповідального бізнесу, 16 виїзних семінарів на територіях сільських та селищних рад. Як наслідок, до місцевих центрів зайнятості додатково надійшла 191 вакансія.