Найнижча в Україні зарплатня – на Тернопіллі. Вже 16 років (таблиця)

В телевізорі - покращення, а на Тернопіллі - стабільність вже 16 років. Фото www.balashov.com.ua
У телевізорі - покращення, а на Тернопіллі - стабільність вже 16 років. Фото www.balashov.com.ua

Заробітна плата у Тернопільській області впродовж 16-ти років залишається найнижчою в Україні. Про це заявляє обласна рада профспілок. Так, у вересні 2013 року середньомісячний розмір заробітної плати склав на Тернопільщині 2 тисячі 312 гривень, що становить лише 71% від загальнодержавного рівня. І це при тому, що все менше працівників отримують заробітну плату на рівні чи менше мінімальної.

Як повідомив ІА " 7 Днів-Україна" голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний, за 2012 рік кількість працівників, які отримували мінімальну зарплатню чи й нижчу, скоротилася на 14,5 тис. осіб, тобто зарплатня їх зросла. Питома вага таких працівників, які отримують мінімальну чи меншу зарплату, зменшилася у Тернопільській області з 10,9% у 2011 році до 6,7% у 2013 році.

Читайте також. Зарплатня лікарів і учителів Тернопільщини на 10% нижча, як у сусідніх областях (таблиця)

Однак на рівень зарплатні порівняно з загальнодержавним таке скорочення не вплинуло, як свідчить статистика. Щорічно відставання рівня оплати праці в Тернопільській області від України зростає: з 580 гривень у 2010 році до 915 – у 2013 році. Подробиці - у таблиці Тернопільської обласної ради профспілок.