Наймолодшим католицьким єпископом у світі став священник зі Львова

Фото: Фейсбук Stepan Sus
Фото: Фейсбук Stepan Sus

Сьогодні Синод Єпископів УГКЦ здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа.

Степану Сусу у жовтні виповнилося 38 років, тож він буде наймолодшим католицьким єпископом у світі.

О. Степан Сус є настоятелем гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла.

Про обрання Степана Суса єпископом стало відомо сьогодні.

«У Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса», – йдеться в інформації офіційного видання Ватикану.

Степан Сус підтвердив ZAXID.NET, що це вже остаточне рішення, а згода Папи на це призначення була отримана раніше.

«Так, це правда. Рішення папи Франциска було отримано ще раніше і тепер мене обрали єпископом. Я буду працювати в патріаршій курії, буду помічником Блаженнішого. Тобто є єпископи, які мають свою територію і в ній працюють, а є ті, яким надають номінальну єпархію, титулярний осідок», – повідомив Степан Сус.

Степан Сус є досить популярним і активним у Львові отцем, пише ZAXID.NET.

Сан священика він отримав у 2006 році (рукоположений у сан священика в Соборі св. Юра Архиєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем Возьняком).

Цього ж року був призначений військовим капеланом Нацакадемії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного та синкелом Львівської архиєпархії УГКЦ у справах капеланства. Із 2011 року він є настоятелем Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.

У 2011 році отець Степан Сус був відзначений «Золотим гербом міста Львова», а у 2014 отримав від мера Львова «Почесний знак святого Юрія».

ФОТО Фейсбук Stepan Sus