Наймолодшому волонтерові з Тернопільщини вручили орден за благодійну роботу (Фото)

фото: Максим Чайковський
фото: Максим Чайковський

Нещодавно тринадцятирічному Максимові Чайковському з міста Борщева, що на Тернопільщині, вручили вагому відзнаку- орден генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Спочатку приємна подія відбулася у місцевому військкоматі, а пізніше хлопцеві вручили орден ще й на шкільній лінійці. Відтак Максим Чайковський став наймолодшим із волонтерів на Борщівщині. 

Хлопець уже чотири роки займається волонтерською діяльністю.

Крім занять спортом, туризмом і творчістю є одне заняття, яке Максим вважає для себе дуже важливим, це – волонтерство.

У місті діє велика організація небайдужих людей, які уже понад чотири роки живуть однією великою дружньою сім’єю. З початку війни ті, хто вважав своїм обов’язком допомогти нашим землякам-воякам на фронті одягом, продуктами харчування, ліками, іншими речами об’єдналися для цієї благородної місії.

Разом з батьками до роботи долучалися і діти. Власне, для Максима Чайковського прикладом у всьому були також його батьки. Мама Максима – пані Тетяна, є активною волонтеркою, часто разом із однодумцями бере участь у різних благодійних справах борщівських активістів.

Син якось запитав у пані Тетяни, чи не знайдеться там і для нього робота. Звісно, жінка тільки зраділа такій дитячій ініціативі, і взяла його із собою.

Як каже сам Максим, робити якусь корисну справу йому дуже цікаво. Тут він спілкується з дорослими, виконує подекуди і важку роботу. Наприклад, вантажить на рівні з чоловіками пакунки у фури, плете маскувальні сітки, запаковує речі у ящики, чистить овочі для приготування страв.

Буває, що навіть пані Тетяна не знає, чому так довго сина немає зі школи. А він, дорогою додому, забіг попрацювати у волонтерському пункті.

А як приходить Різдво, то без Максима колядники не можуть обійтися. Він у коляді виконує дуже важливу місію віншувальника. Саме тут йому стають у пригоді навики, здобуті у театральній студії.

IMG_0011

Перший раз, пригадує Максим, пішов колядувати із волонтерами у 10 років. Співали чотири дні, аж до втрати голосу.  Волонтери заробили 43 тис. грн за свою коляду.  За ці кошти придбали планшети, рації та інші речі, які були вкрай необхідні землякам на передовій.

У Максима є мрія стати військовим. Хлопець каже, що має з кого брати приклад. Його дідусь і двоюрідний брат – військові, то ж хоче рівнятися на них. Після закінчення дев’ятого класу подаватиме документи до Львівського військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного. Саме там навчався його брат. А для цього, каже, треба підтягнути фізичну форму, підготуватися як слід.

Максим Чайковський – всебічног розвинута дитина. Крім того, що добре навчається в школі, займається у театральній студії, туристичному гуртку, гарно малює. І попри усе це знаходить час допомагати дорослим волонтерам.

-          У мене був дуже хороший вчитель початкових класів – Володимир Іванович Вус, - розповідає Максим. – Щодня в класі заняття розпочиналися із виконання Гімну України. А ще він нам багато цікавого розповідав про історичне минуле України. Володимир Іванович навчав нас бути активними, ініціативними. Разом з ним ми брали участь у різних благодійних заходах, творчих проектах. І сьогодні, коли я з ним зустрічаються, він завжди цікавиться моїми планами, підтримує мене.

IMG_0012

Бійці, які воюють на передовій, люблять отримувати передачі саме від Максима. Адже він дуже гарно їх оформляє: малює цікаві малюнки, додає вірші, підписи, побажання. Хлопці завжди щось передають і йому у подарунок. От нещодавно бійці одного із підрозділів «Айдару» передали Максимові бойовий прапор зі своїми автографами. Хлопець вважає його реліквією, прапор висить сьогодні на стіні у кімнаті хлопця.

Максим каже: до своєї нагороди ставиться спокійно, хоча видно, що гордість переповнює маленьке серденько, коли він бере орден до рук. А ще його приклад став показовим і для однокласників. Тепер дедалі більше друзів долучаються до волонтерської діяльності, аби наслідувати добрі наміри Максима.

У Максима Чайковського, маленького волонтера із Борщева, і справді велике і милосердне серце. Він дуже чуйний і щирий хлопець, хоча має твердий характер і власний погляд на певні речі. Вміє відстояти свою думку. Тож з нього буде хороший військовий, на якого будуть рівнятися, з якого будуть брати приклад. Як беруть уже сьогодні.

Джерело: Громадсько-політична газета "Вільне життя плюс" (м. Тернопіль)