Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

P7190123-n– Почуття – надзвичайні. Я тут – вперше. Свої емоції навіть не можу словами передати, – каже Максим з Одеси.

Юнака із подругою кореспондент ІА «7 Днів-Україна» зустрів під час ходи зі свічками до монументу Матері Божої у місці Її об’явлення ввечері 19 липня. Він був серед сотень вірян, які зібралися помолитися спільно із Главою УГКЦ Святославом Шевчуком.

Читайте також. Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

Нагадаємо, у найвідомішому в Україні відпустовому місці 19-20 липня відбуваються Всеукраїнська та Молодіжна прощі за мир у нашій державі та її єдність. Загалом, за прогнозами, духовний центр мають відвідати близько 100 тис. паломників.

Похід зі свічками – точно найефектніший момент прощі у Зарваниці. Втім, він є і найщемнішим, тому в очахбагатьох вірян можна було помітити сльози. Глава УГКЦ на завершення ходи зі свічками, у ніч на 20 липня звернувся до прочан.

– Ми, як християни, проповідуємо слово надії. Та рятівна, спасительна правиця протягнута до нас. Христос не тільки переведе нас через ту бурю, але Він є той, який дасть нам майбутнє, – мовив отець… Буря може наробити багато лиха, але вона не триває вічно. Вічність належить тільки мирові, бо Господь є вічним нашим миром.

Читайте також. “Я би хотів побажати усім: “Жийте задля України!” – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Згодом отець проаналізував євангельський уривком, коли Христос ішов по воді, а на зустріч Йому вирушив Петро.

– Ми зійшлися з різних сторін України для того, щоб разом молитися і просити миру і спокою для нашої соборної незалежної України, – каже Глава УГКЦ. – Тільки там, де є Христос, там є безпечно. Христос разом зі своїми учнями серед найбільшої небезпеки, яку вони тої хвилини пережили і можливо найбільшу науку, яку вони отримали, було те, що їхнє життя, їхнє спасіння лежить у спадаючій десниці Господній… Від віку образом Церкви був човен, який пливе по розбурханому, житейському, чорному ввід гріха морі. Це човен рятує усіх, хто у ньому знаходиться, бо у ньому Христос перебуває.

Блаженніший Святослав також висловив подяку Господу за 25 років свободи УГКЦ. Адже цьогорічну прощу, в тому числі, присвятили цій круглій даті.

– Коли наша Церква вийшла з підпілля, її перемога над злом була офіційно підтверджена, – наголошує він. – Багато хто сумнівався чи та Церква зможе вижити, і до всіх них Христос каже: «Чого ти сумніваєшся маловіре?» Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що Він в човні нашої Церкви разом з нами пливе нашим житейським морем. Ми дякуємо за тих духовних провідників, якими Господь наділив нашу Церкву.

До речі, похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, вірні центральною вулицею села несли свічки та у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”. Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизились до монументу, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Матері Божої.

Максим з Одеси під час походу зі свічками