Найдорожча земля на Тернопільщині: оренда двох гектарів у жовтні зросла на 343 відсотки

На земельних аукціонах, організованих та проведених головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області у жовтні цього року, найдорожчою стали 2 га землі. Оренда плата за неї зросла до 342,91 відсотка від нормативної грошової оцінки, повідомили спеціалісти управління.

Загалом земельні торги у жовтні принесли бюджетам Тернопільщини більше мільйона гривень.

На земельних аукціонах у жовтні цього року продано права оренди на 45 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею близько 283 га на сім 7 років. Стартова ціна ділянок разом становила 302,8 тис. грн.. Вона під час аукціонів зросла до 1,17 млн грн. Ці кошти орендарі будуть сплачувати щорічно до бюджетів місцевих рад області.

Найдорожчою стала земельна ділянка площею 2,5860 га, що розташована на території Зеленської сільської ради Гусятинського району. Оренда плата за неї зросла до 342,91 відсотка від нормативної грошової оцінки. У грошовому еквіваленті — із 443,21 грн до 19 тис. грн.

Проведення земельних торгів забезпечили надходження до місцевих бюджетів Тернопілля майже у чотири рази від очікуваної (стартової) суми орендної плати.