“Найбільша небезпека сьогодні для України”, – Яценюк вказав на нюанс у результатах виборів (Відео)

Аріхвне фото – ФБ Арсеній Яценюк

Найбільша небезпека за підсумками місцевих виборів 25 жовтня в Україні полягає в можливості підміни процесів децентралізації процесами “феодалізації”.

Про це екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив у студії Савіка Шустера в ефірі телеканалу “Україна”.

“Парадокс цих місцевих виборів, що в результаті них немає жодної загальнонаціональної партії, яка виграла вибори…Тобто результат місцевих виборів показав, що народ України не довіряє жодній загальнонаціональній партії. Це дуже тривожний сигнал”, – прокоментував перші результати голосування 25 жовтня Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що проведена з 2014 року децентралізація в Україні надала місцевій владі великі повноваження і великі бюджетні можливості. І саме цей нюанс може стати ключовим при формуванні більшості в місцевих радах, застеріг екс-Прем’єр-міністр України.

“Найбільша небезпека сьогодні для України – щоб децентралізація не була замінена “феодалізацією”, щоб місцеве самоврядування не було замінене місцевим самоуправством”, – підкреслив Яценюк.

“Якщо буде слабка центральна влада, а вона сьогодні далека від того, щоб назвати її сильною, то це буде провокувати відцентрові процеси всередині країни в цілому”, – резюмував Арсеній Яценюк.