Найавторитетніші видання Польщі оголосили акції на підтримку українського Євромайдану

фото: osvita.mediasapiens
фото: osvita.mediasapiens

Gazeta Wyborcza оприлюднила звернення до «братів українців» і оголосила фотоакцію на підтримку протестуючих на київському Майдані, а RZECZPOSPOLITA просить польських політиків, щоби ті вимагали від ЄС скасування віз для українців. – Mediasapiens.

Відома польська газета-  Gazeta Wyborcza оприлюднила звернення до «братів українців» і оголосила фотоакцію на підтримку протестуючих на київському Майдані. «Сьогодні весь світ дивиться на Київ із надією й тривогою, захоплюючись українським суспільством, яке говорить своїм справжнім голосом», – такими словами починається відозва. Колектив газети закликає «витримайте на майдані…, аби вас не знищили і не розділили».

Повний текст звернення польською, англійською та українською мовами можна прочитати за цим лінком. Кожен бажаючий може підписатися під зверненням. Наразі лист зібрав понад півтори тисячі голосів. Gazeta Wyborcza також оголосила фотоакцію «Ми з вами!», до якої також може долучитися кожен бажаючий. Для цього треба зайти за лінком, завантажити жовто-блакитний постер із написом «Ми з вами!», зробити з ним фото і надіслати на адресу [email protected] або насторінку у Facebook.

Ще одне відоме польське видання RZECZPOSPOLITA висловило свою підтримку українцям на Євромайдані. Редакція звертається до польських політиків, щоби ті вимагали від ЄС скасування віз для українців.

«Тестом на спроможність Європи – хоч, може, цього не знають поки що завсідники брюссельських салонів, – є сьогодні її ставлення до України. Члени ЄС повинні рішуче підтримати проєвропейські устремління громадян цієї країни. Якщо Європа не здасть цей іспит, це матиме непоправні наслідки для усіх нас. Європейський союз закриється на Схід і на багато років втратить довіру», – йдеться у зверненні, переклад якого розмістила львівська газета «Високий Замок».

Колектив видання наполягає, що роль Польщі у цій ситуації – вирішальна. І що поляки мають вимагати від ЄС рішучих кроків, перший з яких – скасування віз. «Ми повинні, як через солідарність з українським народом…, так і через наш власний – польський – інтерес, вимагати від керівників Європейського Союзу рішучих кроків. Першим повинна стати декларація про скасування віз для українців. Ми повинні дати їм можливість більш легко подорожувати країнами ЄС».

Процедуру отримання віз для українців, які «були і є європейцями», польські журналісти називають «принизливою». І вважають, що відміна візового режиму найкращим чином показала би «щирість намірів Брюсселя у справі майбутнього приєднання України до ЄС», бо «самих запевнень про солідарність чи поваги до українського народу не вистачає». «Якщо Захід програє битву за Україну, то підтвердить свою геополітичну слабкість і заперечить свої власні запевнення про моральну силу Європи», – доводять журналісти.