Усі нюанси третьої хвилі мобілізації (Графіка)

катинський-nНеобхідність третьої черги часткової мобілізації виникла задля підтримки обороноздатності держави та завершення проведення АТО.

Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомив Василь Лабай – представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.

Читайте також. “У разі загибелі вояка у зоні АТО родина отримує разову допомогу 609 тис. грн”, – Іван Крисак

Зміни, за його словами, обумовлені необхідністю посилення створених угруповань військ, а також необхідністю підвищення готовності держави, особливо її національної економіки, до відбиття збройної агресії з боку Російської Федерації. Уточнив усі деталі 4 серпня т. в. о. Тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський.

— Завдяки двом попереднім чергам часткової мобілізації відмобілізовані та приведені у бойовий стан 53 військові частини Збройних Сил України та 18 частин інших військових формувань. Це дало змогу створити угруповання військ і сил, адекватних рівню загрози на березень-червень цього року, посилити охорону державного кордону на загрозливих напрямках, де і сьогодні йдуть бої за захист українського кордону, та запобігти вторгненню регулярних військ Росії на континентальну Україну як з Криму, так і з півночі, сходу та з придністровського напряму, — наголосив Володимир Катинський.

Читайте також. Віковий ценз із мобілізації становить 50 років, але його можуть підняти до 60-ти (Відео)

Водночас, як відмітив офіцер, за останні тижні видимі успіхи нашої операції призвели до зміни тактики з боку Російської Федерації та підтримуваних нею бойовиків. З території Росії ведуть обстріли позицій наших військ. Російська Федерація збільшує обсяги з постачання незаконним бандформуванням, російським бойовикам на території Донецької та Луганської областей важкої бронетанкової техніки, артилерійських систем, у тому числі і реактивних систем залпового вогню, а також самохідних зенітно-ракетних систем протиповітряної оборони.

- За останні дні ми бачимо факти такої зміни тактики, коли бойовики, терористи обстрілюють порожню територію Російської Федерації, а у відповідь завдають ударів по позиціях наших військ і під прикриттям оцих артилерійських ударів, які роблять нібито у відповідь, тривають спроби прориву колон бронетехніки з Російської Федерації на територію України, - додав полковник.

Читайте також. 485 га землі хоче виділити держава військовим Тернопілля, які беруть участь в АТО

За таких умов, з метою збереження спроможності Збройних Сил України та інших військових формувань для виконання бойових завдань в АТО, нарощування угруповань військ і сил для відбиття можливого вторгнення, а також планового перегрупування особового складу і проводять третю чергу часткової мобілізації.

— Це дозволить додатково привести у бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення для забезпечення потреб оборони. Також планують створити систему поповнення некомплекту в особовому складі, посилити ешелон охорони державного кордону та наростити сили і засоби територіальної оборони, посилити складову з технічного прикриття об’єктів, транспортної інфраструктури та її відновлення, - каже офіцер.

Читайте також. Вояки Тернопільського батальйону територіальної оборони навчаються у Золочеві (Фото)

Якщо в першій черзі мобілізації доукомплектовували переважно бойові частини. Тобто мобілізовували тих спеціалістів, які мають бойові навички — десантників, гранатометників, людей, які вміють володіти технічним оснащенням. Тепер же найбільший наголос роблять на постачання і забезпечення частин, забезпечення фронту.

Тобто у цій мобілізації наголос роблять на забезпечення тих частин, які забезпечують підтримку армії, — уточнив полковник Володимир Катинський.