Нагірний Карабах: перемир’я зірване, в ході нових обстрілів є цивільні жертви (Відео)

Наслідки ракетного удару по місту Гянджа. Фото – Aysor

Режим тиші, про дію якого з опівдня 10 жовтня домовились Вірменія і Азербайджан, протримався кілька годин і бойові дії поновились.

Як заявило МЗС Азербайджану, вірменські війська в ніч на 11 жовтня завдали ракетного удару по другому за розміром місту Азербайджану Гянджа. В результаті цього удару розташованому в глибокому тилу місту загинули 9 місцевих мешканців, а ще 34 були поранені і травмовані.

Кадри наслідків обстрілу Ганджа опублікувало турецьке інформагентство “Анадолу”.

Своєю чергою Вірменія заперечує, що порушила домовленості про режим тиші, і заявляє, що бойові дії почав Азербайджан. Так, вірменська агенція Aysor повідомляє про інтенсивні обстріли околиць “столиці” самопроголошеної “республіки” Нагірного Карабаху Степанакерта. Внаслідко цих обстрілів начебто є “численні жертви та поранення серед мирного населення”.

У ЄС зреагували на порушення домовленостей режиму тиші в Нагірному Карабасі і закликали Вірменію та Азербайджан дотримуватись домовленостей, досягнутих впродовж десятигодинних переговорів 10 жовтня у Москві за участю глави МЗС Росії.

“Ми вкрай занепокоєно відзначаємо повідомлення про продовження воєнних дій, в тому числі проти цивільних об’єктів, а також про жертви серед цивільного населення… Наполегливо закликаємо сторони забезпечити повне дотримання угоди на місцях”, – заявив від імені всіх держав-членів Євросоюзу верховний представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Більше подробиць – у відео ТСН.