“Нафтогаз” закликав українців готуватись до зростання тарифів і підняв ціни котельням

Ціна природного газу для українських виробників тепла у жовтні порівняно з вереснем зросла майже на чверть.

Про таке подорожчання повідомляє НАК “Нафтогаз України”.

Як ідеться в повідомленні, у жовтні оптова ціна на газ для виробників тепла за програмою ПСО без ПДВ і транспортування становить 5374,1 грн за 1 тисячу кубометрів (у вересні було 4318,99 грн за тисячу кубометрів).

"Поступово розпочинається опалювальний сезон, а з ним зростає попит на газ. Це призвело до зростання цін на європейських хабах, які, за розпорядженням уряду, використовуються для розрахунку ціни газу для виробників тепла", - пояснили подорожчання для котелень України в "Нафтогазі".

Там підкреслили, що на європейських ринках газ подорожчав на більший відсоток, ніж для українських теплокомуненерго.

"За період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ у Європі зросли у порівнянні з вересневими цінами на 26% через підвищення попиту. Проте, завдяки значним запасам у підземних сховищах газу в Україні, ціна газу для виробників тепла у жовтні зросла порівняно з минулим місяцем на 24%", - заявили в "Нафтогазі".

Відповідно до графіка, опублікованого НАК "Нафтогаз України", ціни на газ для котелень у жовтні 2020 року нижчі, ніж були у червні 2019-го, однак найвищі з початку 2020 року.

Зазначимо, що у собівартості виробництва тепла котельнями України частка затрат на газ складає близько 75%.

Читайте також: “Нафтогаз” назвав ціну голубого палива для населення на жовтень

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", ціни на газ для потреб населення у жовтні НАК "Нафтогаз України" залишив такими ж, якими вони були у вересні 2020 року.