Надзвичайний стан у США буде: Трамп прийняв знакове рішення

ф7Дональд Трамп не збирається відмовлятись від своєї передвиборчої обіцянки і заради спорудження стіни на кордоні з Мексикою запровадить у США надзвичайний стан.

Про рішення Трампа підписати держбюджет США без необхідної суми на спорудження стіни на кордоні і запровадження після цього надзвичайного стану повідомила у Twitter офіційний представник Білого дому Сара Сандерс.

Читайте також: Шатдаун: Трамп готується оголосити в США надзвичайний стан (Відео)

У повідомленні йдеться, що Дональд Трамп вирішив підписати держбюджет-2019 тільки задля того, щоб зупинити найдовшу в США урядову кризу. Гроші ж для спорудження стіни на кордоні з Мексикою Президент США буде виділяти за рахунок запровадження механізму надзвичайного стану.

Таке рішення Дональд Трамп прийняв після того, якпарламент США ухвалив законопроект про фінансування уряду Сполучених Штатів до вересня цього року. Документ підтримали обидві палати.

Читайте також:До імпічменту Трампа може довести не шатдаун, а «московський слід» (Відео)

Як передбачають політологи, рішення про запровадження надзвичайного стану в США може коштувати Трампу посади Президента Сполучених штатів.

Як пише Reuters, лідери демократичної партії в Конгресі США, які проти такого рішення, звинуватили Трампа у перевищенні влади і не виключають, що будуть оскаржувати це рішення в суді.

У разі запровадження надзвичайного стану адміністрація Трампа може зібрати понад 7 мільярдів доларів з фондів інших міністерств на фінансування спорудження стіни на кордоні з Мексикою.