Начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області розповів, яку зарплату отримує (Відео)

P1210060-n– Так, я не задоволений рівнем своєї зарплати, – визнав начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат на зустрічі із журналістами. – За три місяці я отримав близько 5 тис. 200 грн. Річ у тім, що у мене низький ранг держслужбовця, надто мало стажу на державній службі.

Підлеглі пана Комендата отримують в середньому від 2 до 3,5 тис. грн, залежно від рангу і посади. Начальник вважає, що ця сума недостатня для нормального прожиття. Він має надію, що після реорганізації структури та оптимізації кадрового складу працівники відповідальних ланок отримуватимуть належну платню.

Читайте також. Головне управлінні ДФС Тернопілля дякує сумлінним підприємцям за сплату податків (Відео)

Нагадаємо, Ігор Комендат добре відомий у бізнесових колах Тернопілля. Він тривалий час працював у ПП «Кромвель», згодом – директором ТОВ «Будівельні інвестиції – Тернопіль», директором ТОВ «Фора С». Був також уповноваженим Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва з питань захисту прав підприємців у Тернопільській області (на громадських засадах).

Однак йшлося під час прес-конференції не тільки про це. Наприклад, Ігор Комендат запевнив, що задля виконання планових надходжень фіскали області наприкінці минулого року не збирали з підприємців авансових податкових платежів. Більше того, декому навіть, за потреби, віддавали переплачені кошти.

– Наприкінці року у нас були платежі, які дозволяли забезпечити заплановані податкові надходження у повному обсязі, – запевнив пан Комендат. – Не хочу казати, що надалі ми більше ніколи не будемо просити сплачувати авансові платежі. По-різному може скластися ситуація. Але у нас є сумлінні платники податків, які планують свої бюджети на рік наперед. Такі платники можуть собі дозволити вносити авансові податкові платежі у разі гострої необхідності.

Левову частку доходів бюджетів на Тернопіллі досі забезпечує податок на доходи фізичних осіб. Його збір сягнув 892,9 млн грн, або 104,5% до факту 2013 р. Такий показник, як стверджує пан Комендат,  є дієвим підтвердженням подальшої легалізації праці.

– Загалом впродовж року ми виявили 883 необлікованих найманих працівники, з яких роботодавці офіційно оформили 641 особу, – повідомив пан Комендат. – Це – приблизно 70% від загальної кількості виявлених необлікованих найманих працівників.

Керівник обласного управління ДФС також зауважив, що цього року фізичні та юридичні особи повинні повідомляти фіскальні органи про прийняття працівника на роботу ще до моменту допуску його до робочого місця. Обов’язковим є оформлення трудової угоди.

– На це варто звернути увагу, – зазначив пан Комендат. – Адже штрафні санкції за необлікованого найманого працівника зараз дуже значні і це може навіть призвести до колапсу суб’єкта підприємницької діяльності.

Підрозділи податкового та митного аудиту минулого року провели 709 планових і позапланових перевірок. Це – на 155 перевірок менше, ніж у 2013 році, уточнив Ігор Комендат.

– Тривала й інша робота. Так, упродовж 2014 року співробітники податкової міліції закінчили досудове розслідування та направили в прокуратуру Тернопільської області для подальшого скерування до суду 19 кримінальних проваджень.  Зокрема, до суду направили 8 кримінальних проваджень за фактами умисного ухилення від сплати податків, у яких сума завданих державі збитків становить 8,1 млн грн, – продовжує фіскал.

Утім, такі справи – не самоціль, наголошує він. Управління ДФС нині переорієнтовує свою співпрацю з бізнесом на партнерські стосунки. Для кращого інформування підприємців створили спеціальні сервіси, надають поради і консультації в «YouTube», відкрили сторінку у «Фейсбук» тощо.

– Як тільки спростили процедуру ліквідації підприємця, у нас дійсно значно погіршилася статистика – скасували більше 1000 свідоцтв. Але серед цих людей було багато таких, хто вже роками не працював, а лише скористався нагодою, – додає співрозмовник. – Надалі такого бути не повинно.

Софія Левицька