Набувати статут безробітного переселенцям стало простіше – роз’яснення фахівця з Тернополя

робота– Нещодавно Кабмін ухвалив постанову, якою вніс зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних і ведення обліку осіб, які шукають роботу, – каже заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню  та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Стахів.

Ці зміни стосуються саме переселенців з Криму, Севастополя та східних областей країни, де проходить антитерористична операція. Відтак вони можуть одержати статус безробітного за спрощеною схемою.

Читайте також. Тернопілля: одноразову допомогу з безробіття для організації бізнесу отримали 322 особи

Зокрема, якщо такі переселенці є членами особистого селянського господарства, для реєстрації в центрі зайнятості за місцем свого перебування не потрібно подавати довідку про припинення ведення господарства.

Громадяни ж України, які звільнилися з роботи (припинили інший вид зайнятості) та переселилися з тимчасово окупованої території, за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструються і отримують соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Особи, які  припинили трудові відносини у судовому порядку, пред’являють відповідне рішення суду.

Читайте також. “Із зони АТО на Тернопілля перебралися вже 672 особи”, – Віктор Маслей (Відео)

Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території та припинили інший вид зайнятості згідно з ч. 6 ст. 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, пред’являють передбачені законодавством документи, що підтверджують факт припинення іншого виду зайнятості (рішення суду, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців тощо).

У разі бажання зареєстрованих безробітних, які переселилися з районів проведення антитерористичної операції, отримувати соціальні послуги в іншому центрі зайнятості, реєстрація таких осіб не припиняється, надання соціальних послуг та виплата матеріального забезпечення здійснюються центром зайнятості, до якого вони звертаються.

Читайте також. Сахалін зустрічає біженців з України, які працюватимуть там на вугільних розрізах – російські ЗМІ (Відео)

– Також передбачили, що безробітні можуть не відвідувати центр зайнятості у разі настання надзвичайної ситуації, виникнення якої підтверджується на запит центру зайнятості відповідним органом згідно із законодавством, – підсумовує Наталія Стахів.

Довідково. Контактні телефони: в обласному (0352) 23-51-95 та Тернопільському міськрайонному центрах зайнятості (0352)25-24-69.

З приводу питань, пов’язаних з пошуком роботи, переселенці можуть також безкоштовно звертатися на «гарячу лінію» державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону) та 730 (з мобільного). Веб-ресурси: державної служби зайнятості – www.trud.gov.ua; www.dcz.gov.ua; Тернопільського обласного центру зайнятості – www.dcz.gov.ua/ter.

Софія Левицька