На ЗНО-2015 зареєструвалася лише половина очікуваних абітурієнтів (Відео)

images znoПоловина абітурієнтів з Тернопільщини вже зареєструвалася на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

До закінчення реєстрації залишилося три тижні, тож організатори закликають не відкладати і подати документи вчасно. Останній день реєстрації – 20 лютого.

Читайте також. Внести зміни у реєстраційні дані дозволять після 20 лютого, нагадують абітурієнтам у Тернополі (Відео)

Нагадаємо, цього року вперше абітурієнти складатимуть одночасно шкільний екзамен з української мови і ЗНО з цієї ж дисципліни. Тому перше тестування – саме з української мови і літератури відбудеться вже 24 квітня. Це обов’язкове ЗНО, яке складатимуть одинадцятикласники, студенти училищ, коледжів і випускники минулих років, які мають намір вступати у вищий навчальний заклад у 2015-у.

Усі документи на реєстрацію школярі приносять у школу, а звідти вже бандероллю відправляють в Івано-Франківський регіональний центр. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Зареєструватися на ЗНО можна із 5 січня, нагадують тернополянам (Відео)

– Маємо частину абітурієнтів зареєстрованих он-лайн, але не маємо відправлених документів. Як завжди спрацьовує суб’єктивний фактор. У частини дітей ще немає паспортів, хтось не зробив копії документів, хтось не має фотографії. Усі чекають того останнього учня, який донесе документи, – розказує заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Тому Український центр оцінювання якості освіти пропонує школам відправляти документи учнів частинами. Усім майбутнім абітурієнтам потрібно на сайті центру он-лайн заповнити заяву-реєстраційну картку, видрукувати її і завершити заповнення власноруч. Згодом – підготувати копію паспорта, якщо до 1 вересня абітурієнту виповнилось 16 років, в іншому випадку підійде копія свідоцтва про народження. Для учнів училищ, коледжів необхідна також довідка з навчального закладу, для випускників минулих років – копія атестата. На всіх копіях потрібно вказати: “Згідно з оригіналом”, поставити підпис, написати своє прізвище та ініціали.

– Тих абітурієнтам, які вже зареєстровані, надійшли сертифікати. Ці школярі вже можуть внести зміни у свої дані. Такі зміни можна внести двічі. Перший раз – для тих, хто хоче змінити рівень тестів з української мови і літератури. Така можливість буде до 6 березня. Внести загальні зміни до своїх даних можна до 1 квітня, – каже Юрій Шайнюк.