На Житомирщині через брак фінансування хочуть об’єднати два лікувальних заклади в один (Відео)

5e6a293058fe8491845365Йдеться про два заклади, які надають психіатричну допомогу. Це обласний медичний Центр психічного здоров’я і Житомирська обласна психіатрична лікарня №2 в Прилуках.

Недостатність фінансування цих закладів складає майже 40%. Обласна влада направила лист до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією збільшити фінансування. Керівництво області не виключає можливості об’єднання лікарні з наркодиспансером.

Про це під час підсумкового пресбрифнгу в Житомирській облдержадміністрації повідомив очільник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик.

Відповідаючи на питання журналістів щодо об’єднання психіатричної лікарні з наркодиспансером, Микола Суслик сказав, що таке об’єднання можливе.

Кореспонденти Суспільного побували в обласній психіатричній лікарні №1 і поспілкувалися з головним лікарем закладу Олександром Гусаком.

Олександр Гусак розповів, що разом з охоронцями, прибиральницями, медичним та керуючим персоналом в закладі працює близько 700 чоловік. Станом на 19 травня в психіатричній лікарні №1 лікуються 296 пацієнтів. Наразі лікарня має проблеми, пов’язані з недофінансуванням, каже Олександр Гусак.

Національна служба здоров’я України, з якою заклад заключив договір з 1 квітня, за словами Олександра Гусака, згідно договору виділяє гроші тільки на 14 днів лікування пацієнта.

Не фінансує держава також послуги лікарні за судово-медичну експертизу, каже Олександр Гусак.

Начальник обласного управління охорони здоров'я Микола Суслик розповів, що наразі медичних працівників лікарні не звільняють, ліжка не скорочують. З області вже направили листа на Міністерство охорони здоров’я та Національну службу здоров’я України з пропозицією збільшити фінансування, щоб надавати повноцінну психіатричну допомогу.

Кореспонденти Суспільного намагаються отримати коментар від Національної служби здоров'я.

Подробиці - у сюжеті Суспільне Житомир: