“На жителя Тернопілля припадає 60 доларів інвестицій – потрібні негайні зміни”, – Леонід Бицюра (Відео)

P9080024Тернопільську область презентуватимуть на зустрічі з представниками посольств, консульств і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Захід планують провести у Києві, в приміщенні Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ 8 жовтня.

Читайте також. “Інвестор хоче знати: скільки треба вкласти і за який час він отримає прибуток”, – Руслан Кулик (Відео)

Про це повідомили на брифінгу, участь у ньому взяли голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, заступник голови Леонід Бицюра та заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА Руслан Кулик.

Формат презентації вже обговорили на робочій нараді під керівництвом заступника голови Тернопільської обладміністрації Леоніда Бицюри.

Читайте також. У ЄС пішли на поступки Україні: преференції продовжили до кінця 2015 року

Нагадаємо, зараз Тернопільщина займає 11-те місце серед областей за інвестиційною привабливістю. Тобто – десь посередині, але цього мало. Ми суттєво відстали від сусідніх Львівської та навіть івано-Франківської областей. У нас досі є райони, наприклад, Підгаєцький, які за весь час незалежності не отримали жодного цента іноземних інвестицій.

– У середньому на одного жителя області з вкладених іноземцями грошей у нас припадає 60 доларів, а це найменше в Україні, – визнає пан Бицюра. – Підходи до інвестора – не ті. Новий час диктує нові вимоги в роботі з іноземними бізнесменами.

Залучення інвестицій в область, на його думку, є першочерговим завданням у плані подальшого розвитку нашого краю, навіть на тлі війни в Україні, а відтак – страху в інвесторів щодо вкладання сюди коштів.

– Ми акцентуємо увагу на налагодженні контактів із іноземними інвесторами, – додає Леонід Бицюра. – Адже Тернопільська область має значний потенціал у сільському господарстві. Є всі можливості для розвитку туризму. Потрібно лише правильно розгортати інформаційну кампанію. Зустрічі такого формату дають чудову можливість заявити про область, донести інформацію до потенційних інвесторів та закріпити контакти з міжнародними представниками».

Під час заходу планують не тільки презентувати потенціал області, а й підписати ряд меморандумів та договорів про співпрацю.

Довідково. Із 63,3 млн. дол. США прямих інвестицій їх 95,2% надійшло з 20 країн-членів ЄС, 2% – з 5 країн СНД, 2,8% – з 13 інших країн світу. Серед інших країн-членів ЄС – інвесторів економіки області є: Болгарія, Греція, Швеція, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Сполучене Королівство Великої Британії, Франція та Словаччина. Найбільша частка прямих іноземних інвестицій зосереджена в економіці Тернополя – 27,5%, або 17,4 млн. дол. США, Борщівського 21,4%, або 13,5 млн. дол. США, Зборівського 20,0%, або 12,7 млн. дол. США та Тернопільського 11,3%, або 7,1 млн. дол. США районів.

Софія Левицька