“На затриманого унсовця “Тополю” було виставлено спеціальне циркулярне повідомлення” – Артем Шевченко

Ігор Мазур
Ігор Мазур

Росія виставила на затриманого у Польщі одного з лідерів «УНА-УНСО», ветерана АТО (позивний «Тополя») Ігоря Мазура не червону картку Інтерполу, а спеціальне циркулярне повідомлення.

Про це написав директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко на своїй сторінці у Facebook.
«На затриманого у Польщі українського ветерана війни з РФ унсовця Ігоря Мазура «Тополю» було виставлено не червону картку Інтерполу, яка одразу кидається в очі нашим поліцейським і прикордонникам під час перетину кордону, а спеціальне циркулярне повідомлення, щось на кшталт оперативного орієнтування про затримання, розповсюдження якого було обмежено певними країнами», – зазначив він.
Шевченко додав, що з огляду на механізм оголошення у розшук Росією Мазура є «ознаки зловживання Статутом Інтерполу». Водночас він не виключає і спецоперацію за участю російської агентури. «Період, коли сталися «злочини», за які москалі хочуть судити «Тополю» охоплює 1994-2000 роки, тобто перша-початок другої чеченських війн.
«Розслідування» кримінального провадження за цими фактами датоване у росіян аж 2014-м роком, тобто періодом, коли вони вже затримали унсовця Карп’юк, якого звинувачували у тому самому.
А саме циркулярне орієнтування було прислане полякам вже 2019 року. Тобто, не виключено, що хтось із тих осіб, які могли знати, що Ігор «Тополя» запрошений чи збирається у листопаді їхати у Польщу, дали знати про це росіянам, а ті швидко прислали туди саме таке повідомлення про затримання, яке мінімізовувало обізнаність про це поліцейських українського бюро Інтерполу», – припускає Шевченко.