На зарплати і енергоносії освіта та медицина Тернополя мають гроші на весь рік (Відео)

P1210014-nПроект рішення міської ради «Про бюджет міста Тернополя на 2015 рік» презентував сьогодні, 21 січня, голова міської ради Сергій Надал.

Документ уже готовий. Його винесуть на розгляд міських депутатів 27 січня. І будуть просити їх підтримати це рішення. Адже, за словами мера, кошторис загалом є позитивним і тернополяни повинні відчути зміни на краще.

Читайте також. Бюджет Тернопілля на 2015 рік в ОДА схвалили. Депутати розглянуть його на сесії 27 січня

Так, набагато більше видатків з міської казни влада тепер зможе спрямувати на потреби управління ЖКГ, а також на 100% передбачені державою видатки на зарплати для працівників освіти та охорони здоров’я та сплату за енергоносії для відповідних установ. Решту – спорт, культуру, дитсадки та інше місто має “потягнути”.

- Цьогоріч у проекті бюджету, порівняно з попередніми роками, є багато змін, адже змінилися не лише джерела надходжень коштів до міської казни, а й витрати, - повідомив міський голова. - Відтепер з міського бюджету фінансуватиметься практично усе, окрім витрат на енергоносії для загальноосвітніх навчальних закладів і приміщень медичної сфери, а також зарплат працівникам цих закладів.

Цілком на фінансування з місцевої казни тепер переходять заклади культури та вся позашкільна освіта. На це передбачили відповідні суми, що покриють основні потреби повністю. Капітальні видатки на освіту і охорону здоров’я тепер – теж головний біль місцевої влади.

Читайте також. До медзакладів Тернополя потрапили 15 дітей – вихованці двох дитсадків (Відео)

- Бюджет підготували, відповідно до нового бюджетного та податкового законодавства. Цей документ уже розглянули і підтримали депутатська комісія з питань бюджету та виконавчий комітет, - каже Сергій Надал. – Бюджет на 2015 рік буде бездефіцитним.

Дохідна частина міського бюджету становить 1 мільярд 66 мільйонів гривень, що на 23% більше, ніж минулого року. Основними джерелами доходу є податок на доходи фізосіб, податок на прибуток підприємств комунальної власності, плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно, туристичний збір, транспортний податок і т. ін.

- Загалом у новому бюджеті передбачили проведення капітальних робіт і придбання необхідного обладнання на загальну суму 149 мільйонів гривень, - розповідає Сергій Надал. – Щодо дошкільної освіти, то цього року ми плануємо відкрити нові дитячі групи у діючих садочках, а також нові дитсадки у мікрорайонах «Дружба» та «Сонячний». Гроші виділимо і на встановлення систем безпеки, і на нові дитячі майданчики.

У сфері медичного забезпечення заплановані витрати на будівництво і відкриття двох нових амбулаторій сімейного типу – на вул. Бродівській та просп. С.Бандери, відкриття відділення рентгеноваскулярної хірургії у комунальній лікарні №2, а також ремонт дитячої лікарні та поліклінік.

- Сфера житлово-комунального господарства також буде фінансуватися лише із міського бюджету, - додає міський голова. – Цього року ми запланували виділити близько 34 мільйони гривень на капітальний ремонт дворів, 32 мільйони - на ремонт доріг, а також кошти на реконструкцію Набережної ставу, об’єктів благоустрою, на реконструкцію бульварів Куліша, Вишневецького та завершення робіт на бульварі Данила Галицького.

Окрім того, мільйони заклали на продовження ремонтів тротуарів, міжквартальних проїздів, вуличного освітлення.

- Тернополяни повинні відчути позитив, - вважає мер. – При формуванні цього бюджету зробили перший крок до децентралізації влади. Збільшені видатки цього року на всі галузі. Особливо варто відзначити ЖКГ.

Сергій Надал запевнив, що за доведених показників кошторису місто має достойно впоратися зі всіма своїми проблемами та справами. Словом, усе буде добре, якщо раптом уряд не вирішить підняти ціну на газ чи щось інше.

Довідково. Ознайомитися із проектом бюджету на 2015 рік можна за цим посиланням - Оприлюднюється проект рішення Тернопільської міської ради «Про бюджет міста Тернополя на 2015 рік». Міський голова закликав, поки не пізно, вносити пропозиції та правки до кошторису.

Софія Левицька